| 751256s59 a întrebat:

Pentru un timp am fost prea timid sau prea optimist, am fost prost, am pierdut o fata extraordinara care putea fi a mea, insa se pare ca 'dorinta' mea s-a indeplinit doar pe jumatate, am vrut sa fie fericita. Acum ea are o relatie serioasa, insa gelozia a devenit asa puternica incat s-a destramat iubirea. Nici n-am idee daca eram in friend-zone sau nu, ea nu imi dadea tot timpul de inteles ca sunt in friend-zone sau cel putin cand vorbeam, insa eu in sinea mea aveam alta impresie. Am trecut si peste, insa acum m-am indragostit de o colega de liceu (am facut 5-8 cu ea, sunt boboc; x), doar ca ea este mai genul de fata care intoarce priviri si pusa pe relatii. In prima zi mi-a facut ochi dulci si am raspuns la fel, nimic mai mult. Si da, e pusa pe relatii, lucru bine punctat, nu au trecut nici 2 zile si deja s-a combinat cu unu de a 11-12a [nu moare ea de baieti mai mari, se combina cu cine crede ea]. Nu prea stiu ce sa cred, totusi stiu sigur ca nu-l cunoastea pe acel tip. Ce ganduri as putea avea pana dau de alta fata? Si fac referire pe plan social, la carte stau bine (oricum acum chiar la inceput n-am ce sa invat serios si mereu imi fac timp pentru tot ce consider ca este necesar).
p.s. e vorba de 2 fete

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Nu cred ca are rost sa incerci cu acea fata. Pare genul care a 2-a zi dupa ce cunoaste un baiat se combina si nu e prea ok cu astfel de fete. Mai asteapta, o sa apara si una potrivita pentru tine. Pana atunci iesi cu prietenii, distreaza-te si bucura-te de flirtul liber si inocent. happy

| danutzu96 a răspuns:

Mai lasati relatiile si vedeti-va de liceu/bac.
Hmm ce gand? Ca trebuie sa inveti pentru un salariu decent. Daca nu ai bani sa intretii iubirea, se stinge.