| Niicole a întrebat:

Peste cateva luni fac 18 ani si as vrea sa plec cu cativa prieteni in strainatate. Imi pot face buletinul mai devreme ( ca sa nu-mi mai trebuieasca procura)? Acum intrebarile mele:
1)Pot pleca din tara fara procura daca am 18 ani fara cateva zile? 2)Cu cat timp inainte de ziua de nastere imi pot face noul buletin?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Buletinul poti sa il faci cu 3 luni inainte sa expire dar 18 ani tot de ziua ta faci asa ca nu poti sa iei din tara. Esti major cand ai implinit 18 ani nu cu 4 zile inainte

| neutrino a răspuns:

1. Nu.
2. Nu se poate cu nicio zi inainte.