| SanduAlina a întrebat:

Peste cateva zile voi pleca intr-o tabara de o saptamana, undeva pe langa Brasov, si as vrea sa-mi spuneti ce sa imi iau in bagaj.
Va multumesc! funda :*

4 răspunsuri:
| gyovany95 a răspuns:

Salutare! Depinde dacă mergi cu cortul sau la cabană. Dacă mergi cu cortul să ai în vedere:
1. Cort
2. Izopren
3. Pături
4. Lanternă+baterii
5. Haine de schimb ( 2-3 tricouri/un hanorac mai gros, o căciulă că nopatea e frig ș.a.m.d)
6. Pijamale lungi
7. Perie de dinți, pastă de diniți, 2-3 prosoape.
8. Multe perechi de șosete.
9. Teneși de schimb (2 perechi)
10. Chestii de ronțăit.
11. Un încărcător și o pereche de căști.
12. Nu te complica niciodată cu cărți sau reviste, și în general cu ce presupune timp, vei constata că nu ai timp de nimic și le vei căra degeaba.

| ElenaSA a răspuns:

Nu uita din cele scrise mai sus umbrela, carti de citit sau jocuri-carti, table...Si ceva de mancare pentru drum.

| SammiSchüler a răspuns:

Pai. sa ai si ceva gros la tine si ceva mai subtire. nu uita de sampon, pasta de dinti, gel de dus. si pastile: nurofen, aspirina, ceva de stomac, plasturi.

| IonelaMV a răspuns:

Păi hainele(cât mai lejere),aparatul fotoo(dacă ai),sau daca nu telefonul să faci poze,șampon, gel de duș, nu trebuie să te încarci cu prea multe, cele necesare, ce folosești acasă să îți iei și acolo.
Sper că te-am ajutat. Distracție plăcută! :*