| ✿puffa✿ a întrebat:

Pff.Am o intrebare ffff importanta!

Deci sa va povestesc mai intai:

Acum 2 ani jum am cunoscut un baiat care statea numai cu un amic de-al meu si cu prietenele mele cele mai bunebig grinana si iulia.Eu insa nu prea stateam cu el, apoi ne-am inteles mai bine si tot asa.insa timpul a trecut si amandoi ne-am schimbat.Acum imi place de el:O.
Mai nou in fiecare seara stau pe mess cu el si Dana. Jucam adw si prow de plictiseala. Dana l-a intrebare ce ar face daca l-ar pupa dar daca l-as pupa. El a zis ca nu ar zice nimic.Acum 2 zile eu eram super suparata.si m-am pus pe jos si ascultam muzica la maxim, el stia ca nu-l aud.si s-a pus la 50 cm langa mine si se uita la mhne si apoi la Dana.Eu m-am intors sa ma uit la o masina[mi s-a parut ca venea tata]. si atunci un alt prieten comun s-a pus langa mine.Atunci am intrat in vorba cu prietenul comun, Cristi si el a plecat.Am avut senzatia ca vroia sa-mi zica ceva, dar nu a apucat. Dana cand m-a vazut s-a uitat la mine si a inceput sa rada. Ea nu stie ca il plac si nici el.sau asa cred eu.

Problema:
Nu mai inteleg nimic, se intampla tot felul de lucruri din partea lui care ma fac sa cred ca macar 60% ma place, dar uneori am senzatia ca e doar in mintea mea.Nu mai stiu ce sa fac, daca il intreb daca ma place si zice nu imi e frica ca nu vom mai fi asa buni prieteni cum suntem mai de curand...Chiar nu stiu ce sa fa, credeti ca ar fi mai bine sa-l uit? Sau sa incerc sa-i spun?
PLS HELP!

2 răspunsuri:
| dany3la a răspuns:

Mai bine spune-i nu fi timida.Incercarea moarte n-are!

| LoveChocolate10 a răspuns:

Poi.Ce sa spun :p Du-te si spune-i pentru ca asa este mai bine. Apoi il intrebi daca si el te place.Pentru ca daca esti timida nu rezolvi nimic.