| Ceva ciudat. a întrebat:

Pfff...Nici nu stiu cum sa incepbig grin...Cred ca am facut o greseala...acum 2 zile un coleg de scoala mi-a cerut prietenia... i'am zis da...nu stiu de ce...si acum realizez ca de fapt nu tin la el.nu stiu ce a fost in capul meu...si acum... mi'e frica sa'i zic ca chestia asta nu poate merge mai departe...ati putea sa'mi spuneti niste "trucuri"...incat el sa vrea sa se desparta de minehappy...Va Rogstraight face...Mercy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dc sa il chinuiwinking?
Si dc sa te desparti de el cand ar fi o posibilitate sa il vrei inapoiwinking
El tea intrebat daca vrei sa fi prietena lui
Trebuie sa te gandesti
Nu e ca si cum te'ar intreba : "vrei un cips?" si thu sa zicy da imediatwinking
Daca asa faci cand cineva iti cere sa fi cu el ...cand o sa te ceara cineva de sotie cum o sa faci
"Da!" secunda 2 "Poi sti, nu esti chiar ce vreau eu " A doua zi. Divortzwinking
Mai acordai o sansa acestui baiat, trebuie sa fie cv care sa iti placa la elwinking
Si daca chiar vrei sa te desparti de el
"Totu s-a intamplat prea repede pentru mine
Nu am avut timp sa ma gandesc
Hai sa fim prieteni si mai vedem daca putem include si o relatie "
Gandeste'te si la el cand iei deciziawinking
xoxo
by dydee

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai da-te pe langa altii, fa-te ca vb des la telefon si cand el apare fereste-te de el, ca sa creada ca vb cu vreun baiat, cand te cheama la intalnire spune-i k nu poti si iesi cu pritenele ca el sa te vada si sa se supere pe tine k ai iesit cu fetele si cu el nu...totusi asta daca vrei un `truc`, dar sincer cel mai bine ii spui in fata ca nu se poate, sti de ce? ca sa nu sufere degeaba si sa nu il chinui, mai bine spune-i adevarul ca e mult mai bine.kiss

| Eu4EverX a răspuns:

Spune-i simplu "imi cer scuze dar vreau sa ne despartim"...motivulthinking ti-ai gasit alt baiat...sau poti sa ii spui adevarul k nu il placiwinking o sa inteleagahappy

| dy a răspuns:

Nu ai nevoie de trucuri! E foarte simplu...sa fii tu insati! Din comportamentul tau isi va da seama ca ceva nu merge si va veni sa te intrebe ce se intampla... iar atunci vei avea ocazia sa-i explici sincer ca nu-ti place de el si nu mai puteti fi impreuna! Iar asta sa-ti dea de gandit, data viitoare sa "testezi" daca ti-ar place si fizic si caracterul baiatului, asa, macar cat poti sa-ti dai seama din afara relatiei! Succes!

| princess92 a răspuns:

Cel mai bine este sa ii spui. daca in fata nu poti, zi-i p mess sau printr-un sms...nu lasa sa mai treaca timp.pentru k daca el ti-a cerut prietenia sigur ii place d tine...si d la placut la tinut si iubit o persoana.nu e f mult... spune-i acum...nu astepta sa prinda mai mare drag d tine. k atunci chiar nu vei stii ce sa mai faci.iti spun k si eu am fqt asa.si am stat 3 luni cu el.am tot incercat.am zis ca poate-poate. dar nimic...si pana la urma ne-am desp.au trecut 2-3 luni si acum k a inceput sc el ar mai vrea o rel... dar eu nu...
si avand in vedere ca au trecut doar 2 zile... poate ca atunci cand ii vei zice nici nu va face mare caz din asta...winking bafta!:*

| anku_4913 a răspuns:

De ce iti e teama? daca nu ii poti spune in fata trimite-i un sms, ceva care sa nu-l faca sa se simta prost, dar sa inteleaga ideea. ceva de genu:stii...parerea me e ca ar trebui sa punem punct relatiei.nu vreau sa te superi pe mine dar nu mai are sens... ceva de genu'. daca insisti sa nu ii zici tu...nu stiu.nu-i mai rasp o vreme si la un moment dat te v-a intreba daca mai vrei sa continuati, moment in care tu vei zice nu.hee hee

sper ca te-am ajutat.

xoxo

| flyleaf22 a răspuns:

Avand in vedere faptul ca invatati in aceeasi scoala, o sa va vedeti zi de zi. Deci, vorbeste cu el, spune-i ce simti, si pastreaza o relatie de prietenie cu el. Si data viitoare cand un baiat iti cere sa fii prietena lui, gandeste-te de 2 ori inainte sa accepti; sau, cel putin, asigura-te ca il cunosti inainte sa spui "da".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il faci de ras in public. sau mai bine ii spui cu o voce normala ca relatia voastra nu poate continua.

| commy a răspuns:

Poi...nu cred ca ai mult timp cu el. daca ii zici adevaru adica cv gen"bai nu cred ca am facut bine.adica eu nu tin la tine si etc etc etc etc"eu am fost exact ca tine.in aceeasi situatie. iar el mi-a zis ca "nu-i nimic nu sunt 5 saptamani 9 luni sau 2 ani e in regula"deci mai bine fi sincerawinking

| bershka a răspuns:

Nui mai da multa atentie ..cand te suna sa ieshiti undeva ii spui ca esti ocupata cu alceva..si chestii de genu.Sigur el o s-o lase mai moalewinking