| OanaG a întrebat:

Pisica mea in varsta de 1 an si 6 luni, in ultima vreme doarme mult si nu prea mai e jucausa, mananca normal, insa doarme multhee hee maama zice ca e din cauza vremii, e foarte cald big grin.Totusi oare ce are, care dintre voi s-a "confruntat" cu aceasta problema a pisicii voastre?big grin

3 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Asa pateau si fostele mele pisici cand venea vara, dormeau non-stop, iar eu cand aveam chef de joaca, ma jucam cu... telecomanda. laughing Adica ma uitam la televizor pentru ca pisica era obosita si ii era cald. Este cum zice mama ta, este din cauza vremii. Dar depinde si de rasa. Daca e persana, este normal.

| madalicious a răspuns:

Am discutat cu o prietena despre problema asta cu pisica ta, ea are 2 pisici acum, si una dintre ele este tigrat europeana si a spus ca pisicile, dorm mult numai cand le este rau, deci ii este rau, si ar trebui sa o duci la veterinar. Si a mai dat 2 sfaturi :
1. Vara cand este foarte cald, ca si astazi de exemplu, umezeste un prosop, si inveleste-o cu el.
2. Schimba-i apa de 3 ori pe zi, adica de fiecare data cand mananca dimineata la pranz si seara, sau depinde de orele la care mananca ea.
Acum nu se poate pune problema imbatranirii ca este inca mica. Deci, prietena mea, te sfatuieste sa o duci la un control pentru a vedea ce are, sa nu fie ceva grav. Mai bine o duci cat mai devreme.
P. s. Daca pisica nu e tinuta chiar in conditii favorabile, si asta poate influenta starea ei de acum.

Bafta cu pisoiul.

| OanaG explică:

E tigrat-europeana big grin[Rasa]