| ANoNim_7814 a întrebat:

Please help me:X
nu stiu cum sa ii fac sa inteleaga ca daca ma duc la petreceri vara nu e niciun rau.[parintii x(]
adica ei zic ca nu stiu ca mai bine nustraight face nu stiu cum sa ii fac sa inteleaga ca orice copil are nevoie sa se distreze...
please help... i need something:X
hai ca dau fundita celui mai frum si mai credibil raspuns:X

Răspuns Câştigător
| adry_4721 a răspuns:

Si parinti mei sunt asa dar acum mai putin.Pai cred ca depinde si cati ani ai. Daca ai peste 14 ani ii spun uite am... ani nu sunt un copil toti de varsta mea fac lucrurile astea si oricum e doar o petrecere. Daca nu ai putea sa faci in asa fel incat sa aiba incredere in tine. Daca esti mai mic de 14 ani cred ca ar trebui sa ii spui ca nu e nimic grav daca mergi la o petrecere, sau sa vorbeasca si un prieten cu parinti tai. Sper sa te ajute un pic macar sfaturile mele. pupkiss

3 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

C s mai zic de o pr de-a mea care la 18 ani o lasa pana la 9 afrstraight face
asa sunt ei comunisti.Pleeak odat de acasaa fara stirea lor
sau da le un exemplu de viata
cum ca o fata a fugit de acasaa pentru ca parintii nu ii dadeau suficienta libertate si a fost violata.pm vezi si u c zici
\

| AndreeaLupan a răspuns:

Buna, pai la virsta adolescentilor asa mereu se intimpla broken heart((din pacate, si parintii nu prea inteleg.Pai te-as sfatui sa le zici ca esti deja mare si ca poti sa ai grija sa nu sa se intimple nimic rau cu tine, zile ca trebuie sa aiba incredere in tine, ca si eu cred ca au fost ca tine, adolescenti si au dorit distractii. Zile ca poate ai si tu o prietena pe care poate ar trebui sa o petreci acasa, asa mai departe.

Eu cred totusi ca ei te vor intelege, dar si tu vezi ai grija sa nu iti pati chiar joc de ingrijorarea parintilor tai.

Bafta in continuare si mult succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...depinde cati ani ai.