| danytkd13 a întrebat:

Pls am nevoie de ajutor!big grin.
Cand imi iau aplicatii de pe Android Market sau jocuri pot sa imi iau maxim 5, iar daca incerc sa iau alt joc sau alta aplicatie imi zice "Stocare interna insuficienta" sau ceva de genu'.
Cand intru in Manager Aplicatii si dau pe Stocare vad ca pe card nu a intrat nimic.Am vreo 430 de MO pe card si as vrea ca atunci ca nu mai e loc in telefon sa se duca pe card.Am doar cateva jocuri pe card si restul' e doar muzica si pe card mai am liber 1.35 Gb (am card de 2 Gb).
Fundaaa! >:

Răspuns Câştigător
| Vee_Razz_1975 a răspuns:

Uite, faci asa :
Settings-Applications-Manage Applications-ALL si cauti aplicatia/aplicatiile pe care vrei sa le muti pe SDcard, apesi pe ele si dai Move to SDcard. La telefonul meu (Samsung Galaxy Ace am versiunea de android 2. 3. 3 ca la Gio) se salveaza automat in sdcard cand nu mai e loc pe tel. fa un software update si atunci se vor salva automat... pentru ca Gio are un software destul de slabut)

8 răspunsuri:
| Vali96 a răspuns:

Intra la manager fisiere si dai la aplicatii si dai mutare in cardsi apoi setezi ca urmatoarele aplicatii pe care le vei instala sa se instaleze in memoria cardului nu a telefonului

| danytkd13 explică (pentru Vali96):

Unde mai exact la manager fisierebig grin

| Vali96 a răspuns (pentru danytkd13):

Ce telefon ai

| danytkd13 explică (pentru Vali96):

Galaxy Gio

| Vali96 a răspuns:

Revin maine seara sa vb cu un baiat care are si el acelasi model. Ca eu am Galaxy Tab 10.1 si nu stiu cu ai tu ca difera.

| Vee_Razz_1975 a răspuns:

Grhhtdjt

| Vee_Razz_1975 a răspuns:

Scuze de mesajul acela cu niste litere idioate, verisorul meu isi bate joc de tastele mele laughing

| Vee_Razz_1975 a răspuns:

Si... funda?