| Cristinutzzzza a întrebat:

PLS HEELP. sunt intr; o relatie cu un baiat de 1 an jumate, inainte imi spunea ca ma iubeste ca imi duce doru era perfect! simteam iubirea totala! desi se comporta frumos ma pupa ma imbratiseaza si ma simt iubita.nu-mi mai spune ca ma iubeste si mi-a spus ca nu poate sa-mi spuna ca ma iubeste daca nu vede un vitor cu mine.nu stiu ce pot face sunt disperata nul inteleg!(nu ma inseala sau ceva de genu vb cu mine la fel insa imi zice cuvinte grele) nu stiu ce pot face eu nu pot sta fara el imi doresc sa fiu cu el pentru totdeauna insa el nu vede asta.desi se poarta absolut frumos si normal eu il vad schimbat doar prin faptul ca mi-a zis ca nu vede nk cu mine(cam tot timpul spune asta cand ajunje sa vb despre noi!) si ca nu poate sami mai zica ca ma iubeste! eu am 20 el 19.nu stiu ce pot sa fac eu vreau cu el tot un sfat daca ma puteti ajuta sa raman cu el pentru ca el tine la mine pentru ca altfel mi-ar fi dat papuci fara sa mai ramana.insa nu o face si nici nu ma inseala nu stiu rezolvarea hellp

1 răspuns:
| andreidraga a răspuns:

Cred ca nu ar trebui sa te ingrijoreze. Cred ca are o atitudine fireasca si ar trebui sa il apreciezi ca este sincer si nu libidinos. Crezi ca iubitii prietenelor tale sunt mai deosebiti si mai atasati de ele doar fiindca le spun? Nu, sunt doar mai putin sinceri.

Si pana la urma ce este important? Ce iti spune sau ce simte? Legatura dintre voi e una emotionala sau formata din vorbe?

De tine si de soarta depinde daca va vedea vreo relatie de lunga durata cu tine sau nu. Arata-i ca meriti sa-i fii partenera pe termen lung. De ce zic si de soarta? Fiindca poate viata ( facultatea, serviciul, familia ) va va duce in locuri diferite ale tarii/lumii.