| AndreeaZM a întrebat:

Poate insemna ceva privirea cu gura intredeschisa? Vreau raspunsuri serioase.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

In popor exista vorba : gura casca.

| Me01 a răspuns:

Spune-i sa nu mai stea cu gura întredeschisă sa nu rămână așa. Cât timp a stat așa?

| AndreeaZM explică (pentru Me01):

Pana cand a trecut pe langa mine ma cunoaste tipul.dar nu i-am vazut bine privirea ca avea ochelarii de soare... ochii i-am vazut putin

| Me01 a răspuns (pentru AndreeaZM):

Înseamnă ca a văzut ceva frumos ori a văzut ceva urat.

| MEduard a răspuns:

Un şoc, ceva nemaivăzut. Ceva fenomenal, ceva te marchează pe viață. O întâmplare nemaivăzută etc.

| OQdpNet a răspuns:

De obicei inseamna ca persoana respectiva se concentreaza DOAR la o anumita activitate (privit la TV, joc la PC, urmarit o poveste, etc. ) Cand o persoana priveste cu gura intredeschisa la ceva, inseamna ca isi concentreaza toata atentia. Nu prea stie sa faca multi-tasking in acele momente.