| JabbaTheHutt a întrebat:

Poate profesorul sa imi scada nota la purtare daca s-a uitat in telefonul meu si a vazut mesaje in care eu ma jigneam cu colegii?
Tin sa mentionez ca mesajele erau trimise in afara scolii.
Si are voie sa imi citeasca mesajele?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| AnemonaP a răspuns:

În primul rând, cum de un profesor a avut acces la telefonul tau?
Normal că nu are voie să-ți citească mesajele, merită dat afară. Ia legătura cu părinții tai și cu un avocat, acel om nu are ce căuta la catedră.
Nu are niciun drept să-ți scadă nota la purtare pentru ceea ce faci tu în afara scolii, doamne ferește.
Scoala e scoala, casa e casa.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe scurt: nu.

| literallythesamebruh a răspuns:

Nu are voie să te sancționeze pentru ceva ce nu a fost făcut în școală. Poți lua masuri împotriva lui.

| Ana2920 a răspuns:

Eu zic că v-ar scădea nota la purtare la toți care v-ați jignit, în rest nu cred că are voie să citească mesajele unui elev. Adica să fim serioși acum, este viața personală a elevilor!