| Vendx360 a întrebat:

Un prost de la o alta clasa care se crede smecher a dat cu apa pe mine in afara scolii (o gramada, din bidon de un litru), ca sa ma revansez fata de el m-am gandit ca in timpul unei ore sa ma duc la el la clasa si sa ii vars apa in cap, poate sa imi scada nota la purtare? Tin sa mentionez ca sunt pe clasa a 8-a (nu la liceu unde iti scade nota la purtare ca are profesorul chef) si sunt in general cuminte deci profesorii nu au probleme cu mine. Cine zice ca razbubarea nu e buna poate sa nu se chinue sa scrie.

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Daca tot vrei sa faci asta fa -o si tu cand iese de la scoala ca sa ai probleme cu profesorii. Dar sa fie si colegii de fata ca altfel nu ar avea farmec.

26 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ceea ce vrei sa faci iti va afecta nota la purtare si evident viitorul la un liceu unde doresti sa mergi.
Daca incidentul s-a intamplat in afara scolii, fa-i o gluma TOT INAFARA scolii, nu la scoala.
Nu-ti fa probleme la scoala ca te vor marca pe viata si risti sa mergi al un liceu prost, din cauza notei scazute la purtare.

| Violleta2022 a răspuns:

Inca ceva: cand ceri sfaturi, nu pune conditii, ca nu-i normal!
Fii cu bun simt si politicos, daca ai nevoie de ajutorul nostru, abtinandu-te de la rautati fata de noi.
Asta este o lectie de viata care ar terbuii sa o memorezi: niciodata, dar absolut niciodata cand ceri ajutor, nu pui conditii orbaznice, ca te vor afecta, mai ales ca oamenii se simt jigniti si unii iti vor raspudne urat.
Invata sa fii respectuos si sa vorbesti frumos, intotdeauna, ca sa primesti ianpoi respect si comportament frumos.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Bineinteles. In timpul unei ore? Eu pentru asta te-as exmatricula. Profesorii aia sunt de papitoi acolo, nu? Auzi la el, s-a gindit sa se duca in timpul unei ore si sa faca chestii. P.S. Nu zic ca razbunarea nu e buna, dar nu trebuie sa o faci ca un debil.

| Fatamuntilor a răspuns:

Profesorul respectiv nu are de unde sa stie ca si tu ai patit la fel.Va crede ca e o impertinenta din partea ta!
Nu tocmai placut sa fii udat acum, mai ales ca s-a facut frig! Daca nimeresti pe colegul sau de banca?
Nu stiu daca va scadea nota la purtare dar cu siguranta ve fi vazut alfel....va fi informat drigitele, directorul, parintii tai pentru ca fost facut in public cu cel putin 20 de martori, in timp ce tu ai fost ai fost fara martori.

| aXy99 a răspuns:

De ce nu ii dai si tu cu apa in afara scolii?

| Bizon95 a răspuns:

De ce sa ii torni apa in cap
eu m-as duce direct cu furtunul de pompieri, la presiune maxima
ca sa FIU SIGUR CA AJUNG LA SCOALA DE CORECTIE!

ce a facut in afara scolii poti sa depui plangere penala la politie pentru atac
iar daca il ataci pe teritoriul scolii, chiar numai cu apa, poti sa fi exmatriculat, nu doar nota la purtare!

| cfrtobias a răspuns:

Tu ai stat sa te ude? nu ai incercat macar sa ii dai din mana sticla?

| DarthNiger a răspuns:

Daca faci asta la ore nimeni nu o sa iasa in pierdere decat tu, fiindca ceea ce ti-a facut el a fost in afara scolii, iar cu nota la purtare, depinde de scoala la care esti, daca esti la o scoala mai stricta si respectabila sa spun asa, poate foarte usor sa iti scada nota la purtare sau chiar sa te exmatriculeze cateva zile, doar pentru ca esti inca la gimnaziu asta nu inseamna ca profesorii nu te pot pedepsii daca faci tampenii, cand am fost in gimnaziu am avut multi colegi cu note scazute la purtare iar nota odata scazuta la purtare, o sa te urmareasca toata viata, asta e un lucru complet pueril si lipsit de sens, daca tii neaparat rezolva asta in afara scolii ca sa nu ai probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic lapte nu apa

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Să fie şi stricat aş zice eu. big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eventual sa dea si pe profesor

| Vendx360 explică (pentru anonim_4396):

Pacat ca nu pot da mai multe funde

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vendx360):

Eu te sustin oricum n-am nev de funda

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Va da de gustul răzbunării şi n-o să-i mai ajungă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

P.S: Dacă te răzbuni, eşti mai prost decât el.

| Vendx360 explică (pentru anonim_4396):

Decat. Daca nu ma razbun as fi un prost, nu sunt calul de bataie al tuturor si categoric nu o sa il las sa ma ia de fraier.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vendx360):

Decât*
Uite,ai un os pentru că m-ai corectat.Să iei 10 în vară la Evaluarea Naţională.
Cât despre ce ai păţit tu, o să fiu sinceră cu tine. Dacă nu erai fraier(deja), ăla mai mult ca sigur nu avea tupeu să îţi facă aşa ceva.

| PumpkinDoll a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa iei la tine in giozdan un litru de benzina, te duci, il torni in cap si dupa ii dai foc cu un cribit.O sa-l faci sa sufere mult mai mult decat cu apa.

| costiceacristian200 a răspuns:

Dacă ai face asta ți-ar fi scăzută nota la purtare

| mitzok a răspuns:

Poate iti iei bataie

| Lovelypeaches100 a răspuns:

Pai gandeste-te la colegul lui de banca... sau la curatatatoarea care va avea de sters. Mai bine faci asta undeva afara, sa spunem chiar atunci cand iese din curtea scolii? Si da, au voie sa iti scada nota la purtare, dar depinde de ei.

| Cariba1929202 a răspuns:

Sti cum zic eu? Daca te razbuni pe un prost o sa fi la fel ca el. Adica daca pe tine te.a enervat gestul lui, tu de ce sa faci acelasi lucru.Ma rog o sa iti scada media la purtare deoarece esti intr.a 8a la liceu nu o sa o mai scada din putina apa dar in generala, da. Si profesorii o sa isi schimbe parerea despre tine. Spune.i ca nu e frumos ce a facut iar daca mai face spune celui mai rau profesor al tau sau dirigintei/dirigintului.Ca dupa oricum ajunge la urechile lui si tot tu o sa cazi vinovat ca de ce nu te.ai dus la el /ea din prima sa-i spui situatia.Nu uita, nu fi prost

| Danut4439 a răspuns:

Iti zic o idee mai buna, maioneza si ketchup pe usa de la casa

| KarmaNYBZ a răspuns:

Nu in timpul orei ca iti face observatie sau chiar referat deci daca vrei sa ii faci asta trebuie sa ii o faci dupa ore.

| corycoluca a răspuns:

Iti spun garantat ca iti va scadea nota la purtare, doar daca ai profesor bun si sa tina cont ca esti o fire linistita si ca ceea ce faci esste ca ii intorci rasplata la fel.Recomandabil afara sau exaact ce tit s-a spus mai sus nu trebuie sa fi ca el.laughing

| StefanutC1 a răspuns:

Bate-l, iti faci o satisfactie personala daca il bati.
1. Il bagi in spital
2. Scapi de el
3. Ai respect de la colegi