| anonim_4396 a întrebat:

Deci, astazi, in afara programului scolii (fac ore de la 8 la 13) ne-a dat profesorul de limba romana (fiind si directorul scolii) un link de zoom, ne anuntase dinainte cu cateva zile ca o sa ni-l trimita. Iar in acest zoom unii colegi au desenat pe prezentare si au scris pe chat si s-au distrat putin pe seama celor ce ne prezentau si m-am gandit sa distribui link ul de la zoom pe un server de discord, cineva a intrat si a dat share screen cu niste imagini obscene. Profesorul de limba romana nu era cu noi pe zoom iar zoomul era despre profilurile de la un liceu, eram clasa noastra si inca o clasa + o profesoara pe care nu o cunoastem care ne prezenta. Un coleg a stiut ca am distribuit pe discord si m-a parat. Profesorul de romana aka directorul a zis ca imi scade nota la purtare la 4. Acum m-am uitat pe net si am inteles ca nu are voie sa imi scada nota la purtate decat daca actiunea s-a petrecut in incinta scolii (exclus) sau intr-o activitate extra scolara.
Acum am cateva intrebari:
1) A fost aceasta o activitate extra scolara pentru care as putea sa fiu sanctionat?
2) Are voie sa imi scada nota la purtare de la 10 la 4? Tinand cont ca sunt un elev ok cu medie peste 9 si am avut mereu 10 la purtare, nu am avut antecedente?
3) Ma va afecta asa de mult aceasta scadere? Sunt clasa a 8 a.

Tin sa mentionez ca deja am recunoscut fapta dar am si spus clar ca nu il cunosc pe individ, era un server de dicord pana la urma lol, nici nu mai sunt in server si mda.
Mai pot face vreo ceva sa nu-mi scada asa de mult? Aveti vreun sfat pentru mine?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"nu are voie sa imi scada nota la purtate decat daca actiunea s-a petrecut in incinta scolii "

eroare mami, sunt CURSURI pe cere le-ai torpilat cu bună știință