| Nicole_3441 a întrebat:

Poate sa devina cineva profesoara de romana, daca merge la mate-info intensiv engleza si apoi face Facultatea de Litere?

Răspuns Câştigător
| mymy a răspuns:

Da sigur ca poti dar mno ai fi putut sa intri la pedagocic dar si asa e bine mult succes sa nu fi rea cu copii
! fundita? :X

2 răspunsuri:
| emma_6707 a răspuns:

Desigur. poti urma orice facultate vrei dupa liceu. singurul lucru nasol este ca va trebui sa faci pregatire[meditatii] cu un an doi inainte de facultate pentru a stii "cu ce se mananca".
eu spre exemplu vreau sa dau la stomatologie si urmez profil de filologie.
nu-ti recomand sa te faci profesoara. sa fim seriosi, profii din ziua de azi de la noi din tara nu sunt apreciati de loc

| Georgy1033 a răspuns:

Cred ca da dar in primul rand trebuie sa-ti placa si sa stii ceva