| yumee13 a întrebat:

Pot conduce bicicleta cu motor la 14 ani? Sau ce motor pot conduce la 14 ani? Inafara de bicicleta.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da, ai nevoie de permis de categoria AM, se poate obtine de la 16 ani.
Numai daca are motor electric nu-ti trebuie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bicicleta si caruta poti conduce la 14 ani, in rest orice vehicul cu motor necesita un permis de conducere, iar varsta minima pentru a obtine categoriile AM, A, 1 B1 e 16 ani

| ThinkDifferent a răspuns:

Nu prea ai voie cu asa ceva. De la 16, 18 ani in sus. Oricum bicicleta este mai sanatoasa.

| Ade1996 a răspuns:

Bicicleta ramane, sau role big grin.