| MadalinaMhl a întrebat:

Pot face scoala de șoferi și examenul pe masina automata?

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Poti face scoala pe masina cu cutie automata dar o sa fie specificat pe permisul de conducere ca poti conduce masini doar cu cutie automata.

| MadalinaMhl explică (pentru Intruder19):

Gasisem undeva că la examen trebuie neaparat manuala și în alta parte că poti și pe automata (doar că apare cum zici tu în rubrica 12 restrictia pentru manuala) și sunt în dubii.

| suntserios a răspuns (pentru MadalinaMhl):

De ce sa fii in dubii? Nu are niciun rost sa faci scoala pe automata si sa ai restrictii pe permis. Dupa ce ai permis conduci ce vrei tu, toata viata numai automate

| AnaMaria2005love a răspuns:

Da,dar depinde ce masini au ei!

| MadalinaMhl explică:

Categoria b, am uitat să Menționez happy