| secertul a întrebat:

Salut.Am si eu o intrebare.Am 14 ani si trebuie sa imi fac buletin cam intr-o saptamana. Pot sa plec in cantonament in Bulgaria cu buletin si cu procura de la notariat?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu de procura ai nevoie, ci de o declaratie pe proprie raspundere data de ambii parinti in fata unui notar public, prin care isi dau acordul sa pleci in starinatate si indica ca insotitor major pe antrenor ori un alt major care merge cu voi. Mai ai nevoie de cartea de identitate(nu buletin). Numai bine!

| 9gag a răspuns:

Da...ar trebui sa poti, daca tot mergi sa faci procura intreaba-l pe notar el iti va explica cum stau lucrurile.Succes

| TitiDrLove a răspuns:

Da,se poate!

| moldovianu a răspuns:

Da.Pe procura se specifica persoana "care te are in grija" laughing.