| JeSuisElle a întrebat:

Pot sa imi fac cont paypal prin card BRD Maestro?
Daca de exempu pe un joc am nevoie de 5 dolari, banii o sa se converteasca automat sau nu merge decat daca ai card prin valuta, oricum daca se converteste automat cam cat o sa imi ia comision?
[Scuzati categoria, dar e cea mai vizionata]

1 răspuns:
| Frank51 a răspuns:

Pentru inceput, contul paypal nu are legatura cu cardul. Contul paypal este un simplu cont de tranzactii. Poti sa atasezi orice card de la orice institutie bancara la contul paypal. Tranzactiile vor fi convertite automat, iar comisioanele depind de compania la care le faci.