| AnnA_9539 a întrebat:

Pot sa mai fiu insarcinata daca mi-am facut 3 teste de sarcina care au dat negativ si mi-a venit si menstruatia bine probabil am facut o infectie sau o dereglare hormonala...ciclul trebuia sa imi vina pe data de 11 si mi-a venit pe 20 si ceva.(P. S nu e regulata.) ma poate lamuri cineva. ofer FUNDA+VOT!happy Multumesckiss

Răspuns Câştigător
| jasmine11 a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia nu ai cum sa mai fii insarcinata deoarece prin mentruatie iti ies ovulele care nu sunt fecundate de spermatozoizi...si daca ti-au iesit testele si negative inseamna ca nu...big grinbig grin

2 răspunsuri:
| Andra_8802 a răspuns:

Testele de sarcina sunt destul de sigure (in proportie de 95 %). Si pana la urma 9 zile nu sunt chiar atat de multe incat sa te panichezi.

| Andra_8802 a răspuns:

Pentru binele tau ar fi bine sa folosesti prezervativul (pentru sarcini nedorite si boli)/anticonceptionale (cu un drum la medic sa iti recomande unele scapi de toate problemele...si nu sunt nici scumpe). Scz ca mi-am permis sa iti dau sfaturi, dar asa vei scapa de stres. Bafta!