| MG_Gabi_2002 a întrebat:

Pot sa merg cu blugi rupti (vãtãmați) la scoala? Dau funda P.S sunt baiat si sunt clasa a 7-a

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

In generala de obicei nu va lasa sa veniti cum va taie capul. In generala nici cu unghii facute nu ne lasa, sa ce sa mai zic de pantaloni scurti sau rupti.

| darrio2007 a răspuns:

Pe frigul ăsta? Pe la 40 de ani ai sa umbli in baston, de la probleme cu genunchii. Modă de cacao!

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca nu te lasa cu blugii "vatamati" poti incerca varianta cu pantalonii de uniforma rupti tot la fel, sau chiar rupti in fund pentru a fi cat mai originali. Succes! laughing

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu as risca!
Chiar daca scoala nu impune o uniforma, incearca sa cauti o tinuta normala.Plus ca frigul asta ai putea ingheta.
Ce ar ca profesorii vostri sa vina la scoala imbracati nepotrivit!

| AC4S4 a răspuns:

No tulai... daca n-ai blugi normali du-te cu aia rupti, nu toti isi permit blugi fara rupturi, ce sa-ti faca? Eventual le explici ca ai o situatie financiara mai dificila si sa fie intelegatori.

| deeeaqq a răspuns:

Depinde de școală...

| FaraNumePls a răspuns:

Nu poți dar dacă vrei tu... Ai putea arăta puțină rebeliune, ca nu o să ți se întâmple Mare lucru :*

| NAT0 a răspuns:

Normal nu, dar nu-ți mai zice nimeni nimic.

| Damonana a răspuns:

Depinde de regulamentul scolii. Eu in generala eram trimisa acasa daca veneam in blugirolling on the floor) dar citeste regulamentul, si daca nu se precizeaza nimic de pantaloni si zice gen ca trebuie camasa si cravata, vii cu ce pantaloni vrei, daca nu, eu zic sa respecti uniforma daca nu vrei sa faci o plimbare pana acasalaughing)

| Gabriella9980 a răspuns:

Parerea mea este ca da, poti. Scoala nu ar trebui sa iti interzica cum sa te imbraci. Asa ca mergi imbracat cum vrei, sunt doar niste blugi rupti, se poarta destul de des. Profii sau directorul/directoarea nu au vreun drept sa-ti spuna cum sa te imbraci.

| Adry05 a răspuns (pentru Gabriella9980):

Eh, nu? laughing De unde venisi rebela mica cu afirmatiile astea? Sunt niste regulamente in legatura cu decenta in incinta scoalara, normal ca pot sa-i zica cum sa vina imbracat. Sa se exprime cum e el are timp destul in timpul lui liber, pe strada. La scoala trebuie sa ai un minim de decenta, in special in scoala generala.

| Gabriella9980 a răspuns (pentru Adry05):

Nu trebuie. Serios, am fost si eu in generalawinking. Si era interzis sa purtam blugi rupti si eu tot cu blugi rupti mergeam si nu imi zicea nimeni nimic laughing. La liceu cica nu putem merge in colanti. Eu port colanti uneori si nu imi zice nimeni nimic. Plus ca, frate, e viata lui, scoala nu ii poate controla viata. Daca vrea sa mearga imbracat intr-un fel anume, o poate face. Good, sunt alte vremuri, cine crezi ca respecta regulile astea fara sens? laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru Gabriella9980):

Si de ce nu au dreptul? Daca regulamentul scolii o impune te imbraci cum ti se spune. Ai sa fii confundat cu aia care cauta la tomberoane.

| darrio2007 a răspuns (pentru Gabriella9980):

Traiesti pe alta lume? De unde ai scos asta că scoala nu-i poate controla viata? La ce se mai duce la scoala? Te primeste cineva, la maturitate, pe un post bine platit pana nu iti cere studiile? Pe bune, tu esti aeriană rău.Numai cand amesteci nisip cu lopata nu iti cere nimeni studii. Dar si lopetile alea trebuiesc numarate. Jalnică gandire!