| Mayaaaaaaa14 a întrebat:

Pot să-mi iau concediu medical dacă am boală pe cineva?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar daca ai boala pe tine.

| RAY a răspuns:

Coooooooooooool laughing laughing daca il omori iti iei concediu pe 25 de ani

| Mayaaaaaaa14 explică (pentru RAY):

laughing, nu mersi

| aXy99 a răspuns (pentru RAY):

Slabe sanse sa ia 25.

| RAY a răspuns (pentru aXy99):

Din pacate asa e, poate lua cu suspendare daca il calca cu masina

| aXy99 a răspuns (pentru RAY):

Daca il calca pe trecerea de pietoni nu va lua cu suspendare laughing
Ideea e ca pentru omor calificat iei intre 15 si 25 de ani (poate si detentiune pe viata, dar se da foooarte rar aceasta pedeapsa). Fiind probabil prima abatere, eu cred ca va lua 15-20 daca nu are circumstante.

| RAY a răspuns (pentru aXy99):

La ce boala are pe el, cred ca va fi un fim de groaza, abia astept sa il vad

| aXy99 a răspuns (pentru RAY):

Ce boala? E contagioasa? laughing

| RAY a răspuns (pentru Mayaaaaaaa14):

Ce boala ai pe el?

| Violleta2022 a răspuns:

Da, dar numai dupa ce te interneza la psihiatrie! laughing

| aXy99 a răspuns:

Sigur ca da, poate fi chiar permanent, dar fara plata.

| Steregoi a răspuns:

Nu.