| Farcas_Paul_1990 a întrebat:

POTI FACE BANI cu ajutorul paginilor de Facebook cu multe like-uri?

banuiesc ca nu e ca youtubul cu vizualizarile, atunci de ce cersesc likeuri paginile, la ce bun?

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Niciodata.
Ca sa fie faimosi. Bani in veci nu vor primi paginile de la Facebook.

3 răspunsuri:
| Geo42Q a răspuns:

Raspunsul este Da, si inca foarte multi bani.
Teoretic companiile cauta pagini de Facebook cu multe like-uri pentru a plasa reclame pe acea pagina.
Vad ca esti un pic mai mic de varsta deci am sa-ti explic mai detaliat.

Facebook in sine nu o sa-ti dea bani daca ai o pagina cu multe like-uri, poti sa ai milioane de like-uri. Daca ai observat, nici YouTube nu-ti da bani daca ai multi abonati, poti sa ai milioane.Banii ii primesti dupa ce tu esti de acord ca,pe videoclipurile tale sa apara reclame.Ei bine acele reclame sunt platite.
La fel si pe Facebook. Faci bani dupa ce postezi reclame pe pagina ta, iar oamenii se uita la ele. Ceva gen CPA ( Cost pe actiune)Adica ownerii paginii primesc bani in functie de cat de multa lume da click pe reclame.

Deci, fa-ti o pagina care sa aiba like-uri multe, sa fie activa, sa aiba oameni activi pe ea, si reclamele vor veni de la sine happy

| Farcas_Paul_1990 explică (pentru Geo42Q):

Ok,am inteles, multumesc, deci doar reclamele aduc ceva in likeuri

| Farcas_Paul_1990 explică (pentru Geo42Q):

Si totusi cat primesc pe o reclama? de curios