| UmbraDeVulpe a întrebat:

Poti pati ceva daca bei apa dintr-o sticla care s-a colorat din cauza ca a stat mult timp apa in ea?

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Depinde.Cand sticla aia depaseste data de expirare sa stii ca devine toxic sa bei acea apa deoarece plasticul isi elibereaza proprietatile in apa. Daca sta la caldura sau la soare iarasi este toxic.De aceea e recomandat sa arunci apa care a ramas in masina, de exemplu.In interior temperatura ajunge la 70 de grade.

Daca spui ca s-a colorat apa atunci arunc-o pur si simplu.Nu moare portofelul tau pentru cativa lei.Pentru perioada aceasta e obligatoriu sa ai apa la tine oriunde mergi, la sticla de sticla/inox.Iesi si mai ieftin asa, plus ca e mai sanatos pe termen lung.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu stiu, ramane sa afli.

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Bună! Apa nu expiră niciodată, însă ambalajul respectiv, care este plastic, devine toxic și astfel își lasă proprietățile toxice in apă.
Recomandat ar fi ca pe viitor sa ai mai multă grijă ce consumi.
Sănătatea stă in mâinile tale!

Ai grijă de tine!winking