| carismgal a întrebat:

Poveste lunga. chiar daca nu vreti sa raspundeti, cititi, va veti da seama de diversitatea pe care a lasat-o D-zeu pe pamant.
asa. anul asta am ajuns si eu la liceu.
ati mai intalnit o peroana cu care sa semanati? nu sa ascultati aceeasi muzica sau sa practicati acelasi sport, o persoana care iti termina propozitiile cad te cunoaste abia de o saptamana.
eu da. si ghici ce : e baiat. inevitabilul s-a intamplat. partea buna e ca toata lumea ne spune ca aratam bine impreuna.bla bla.partea prosta abia acum incepe.
este o ea. o ea ce intamplator este colega mea, si ce intramplator are acelasi nume ca al meu. si care vrea sa aiba si acelasi prieten( el a fost picatura care a umplut paharul, antipatia reciproca insa a fost la prima vedere)... asa ca micul geniu la ce s-a gandit... sa ma acuze ca eu am furat cele doua telefoane care au disparut la noi in clasa si sa o traga la fund si pe fata cu care ma inteleg cel mai bine din clasa si care este intamplator o fosta colega a ei. acum ma intreb: daca ea este obsedata de atentie si se bate cu baietii ( ea incepe de fiecare data, iar cuvatul bataie este impropriu as spune mai degraba ca se lasa pipaita) ca sa arate cat de populara e, ma barfeste pe la spate si e la doi pasi distanta de un telefon la politie, eu ce sa fac ca sa o iau de pe capul meu?
tin sa mentionez: as fi in stare sa o bat, avand in vedere ca provocarile nu lipsesc ( chiar m-a facut proasta pe fata, tipand; eu nu i-am zis nimic) si cred ca nu va fi foarte greu sa o las fara prieteni avand in vedere ca singurii cu care vorbeste din clasa sunt exact cei ce imi spun ca e nebuna si mai bine am grija.
dar e stresant! stiti senzatia aia cand vedeti o furnica pe picior, o omorati dar dupa va ganditi ca mai sunt o groaza pe voi? asa ma simt si eu, nu mai suport sa o vad cum se uita urat din colturi. m-am gandit sa cer un sfat inainte sa actionez dupa capul meu, nu de alta da m-am saturat de lucruri care ies prost.

3 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Cea mai reusita faza este cea cu furnica; in rest imi vine in minte doar cugetarea despre gradina lui Dumnezeu si dimensiunile ei...

| Marynna a răspuns:

Din cate am inteles eu de la tine, ai reactionat foarte bine, de admirat(eu nu stiu daca as fi putut sa suport cate ai suportat tu). e clar ca nu stie ce face, ca nu gandeste, iar daca vezi ca aceasta domnisoara(bine, s-ar putea sa nu mai fie domnisoaralaughing, fac si eu haz de necaz) continua sa isi bata joc de tine, du-te si vbeste cu diriga sau cu cineva matur si explica exact ceea ce ne-ai zis si noua, eventual mai ia-ti si vreo 2-3 prietene cu tine, pe post de martorihappy

| dedeuytz a răspuns:

Pff...pai ai putea sa o ieviti sau sa incerci sa faci in asa fel in cat sa stai cu respectivul baiat cand ea nu e in preasma happy sau daca vrei sa dovedestii ca nu tu ai furat telefoanele atunci inregistreazo cand recunoaste ca a inscenat totul happy sper ca ti-am fost de foloshee hee pls fundabatting eyelashes