| anonim_4396 a întrebat:

help meeesad. imi place de un baiat (C), care s-a mutat in clasa mea de la inceputul anului, dar lui C ii place de o fata (B) care e tot in clasa cu mine. parca nu se mai dezlipeste de eastraight face insa totusi ei neaga faptul ca ar fi impreuna.Insa cand C e cu mine ...nu stiu se comporta atat de frumos. si ma roaga.imi multumeste, lucru pe care altii nu-l fac. insa nu stiu cum sa actionez...am incercat de multe ori sa mi'l scot din minte dar pur si simplu nu potcryingil plac chiar ff mult, si pentru el simt ceva ce n'am mai simtit niciodata pentru nimeni, este el pic cam smecher si asa dar imi place felul in care vbeste, in care rade, in care imi spune numele sau ma roaga sa'l ajut.simt ca pur si simplu nu il pot refuza. DAR nu stiu ce sa fac, avand in vedere ca se tine scai dupa colega meahsigh voi ce imi sugerati?sadmultumesc ca ati citit pana la sfarsit si va sun recunoscatoare cu voturi daca imi veti da sfaturi:*

3 răspunsuri:
| alliwtsa a răspuns:

Apropiete de am2 si fa-i pe la spate! Fi fata desteapta! Cum a zis cea de mai jos trage-o de limba...dar fa-o si pe irezistibila cu elsmug
sper ca va tine
succes!

| Anne34 a răspuns:

Poii
Incearca sa te apropii de acea colega si sa "o tragi de limba", sa iti spuna mai multe. incearca sa aflii daca ea il place.
Daca nu il place ai "front liber". Incearca sa te apropii de el.

| Angelsareclosetoyou a răspuns:

Nu stiu sincer dupa parerea mea nu vreau sa te necajesc sau altceva:*dar cred ca el o place pe fata accea si cu tine se poarta asa de frumos deoarece te simpatizeaza ca o prietena si te respecta...Eu cred ca ar trebui sa vorbiti si sal intrebi asa de curioasa daca chiar o place pe fata respectiva si daca zice da nu prea ar mai trebui sati placa de el, mai bine il simpatizezi ca prieten si puteti deveni prieteni foarte buni, dar daca va zice nu il poti intreba de ce se comporta asa cu fata (B) si ii poti spune ce simti pentru el. Sper ca ti-am fost de ajutor!>big grin