| anonim_4396 a întrebat:

Povestea e un pic mai complicata si destul de lunga si o sa l multumesc acelora care vor avea destula rabdare sa citeasca tot si sa imi dea un raspuns care poate sa ma ajute.am 19 ani si sunt inca la liceu.in clasa a 5 a a venit un baiatla noi in clasa.la inceput eram foarte timida si nu prea stiam cum sa ma comport cu un baiat, cu toate ca eram putin mai baietoasa.ne-am inteles bine, dar cu timpul a inceput sa imi placa de el si cred ca si lui de mine pentru ca ma lua in brate si asa mai departe.am avut relatii cu alti baieti si nu ma mai gandeam la el.acum de vreo 1 saptamana de cand m-am despartit de prietenul meu cu care am avut o relatie de 3 luni jum, am observat ca se uita la mine in ore(suntem in aceeasi clasa) sau il "prind" ca se uita la mine.stiu ca are prietena de vreun an (ea e tot cu noi in liceu). faza e ca nu stiu ce sa cred. e aceeasi zodie ca mine, taur, si stiu ca nu avem tupeu sa zicem unor persoane ce simtim daca nu stim ce simt si ele pentru noi.in agapa am stat cu el si cu ink alti colegi intr-o camera(fete si baieti) ascultam muzica, ne jucam carti, dansam.etc da nu asta conteaza.cand au plecat toti si am ramas numai cativa am zis hai sa dormin si noi cateva ore(era vreo 3 4 dimineata). am stat in pat langa el.nu am putut sa dorm cred ca doar vreo jum de ora si nici el nu a dormit.ma tinea in brate strans langa el.acum cateva zile am dat pe mess un mesaj ca dau la mica o mica petrecere la sf acestei saptamana si a zis ca daca mai vine cineva o sa vina si el, sincer am ramas surprinsa.ma rog, ziua mult asteptata a venit, am vb cu el si i-am zis ca nu mai vine decat o colega si a zis ca nu poate sa vina pentru ca se duce la tara. a venei coletga pe la 8pm la mine si am vazut ca el era pe mess.si am vb cu el si l-am convins pana la urma sa vina.nu stiam ce sa fac...ma simteam in al 9-lea cer. a sta t ceva si a plecat. l-am sunat ceva mai tarziu sa vad daca a ajuns aksa(nu stiu da mereu fac asa cand ma intalnesc cu cineva sau cand cineva pleaca de la mine). az i l-am intrebat daca s-a simtit bine si a zis ca da.chiar nu stiu ce sa fac.ma gandesc ca daca ii zic o sa iasa naspa si nu vreau.ma gandeam sa astept si cand o sa termine rel cu tipa sa ii zic. dati-mi un sfat. si inca ceva.prin cls a 9 a multi colegi noi si-au dat seama ca imi cam place de el.am uitat sa zic: era prima data cand a venit la mine dar parca era de`al casei

Răspuns Câştigător
| Lost0in0your0memories a răspuns:

Deci eu zic sa nu te pripesti sa analizezi actiunile lui pana nu face ceva concret. Este frumoasa povestea, dar asta nu inseamna ca si finalul trebuie sa fie la inaltime. probabil baiatul acela simte ceva pentru tine dar tine cont, are prietena de 1 an si ceva cum zici tu deci nici tipa aceea nu ii e tocmai indiferenta. Eu zic sa astepti sa se apropie mai mult de tine si poate veti ajunge sa fiti prieteni mai buni sa poti sa vb cu el despre relatia lui cu fata aceea. De acolo iti vei putea face o idee de ce sentimente are pentru ea si tot. dar pana atunci nu ii spune ca il placi sau ceva de genul fiindca risti sa il pui pe fuga si sa strici progresul pe care l-ai facut cu el in ultimul timp. Mai lasa putin sa treaca timpul si daca continua sa fie asa cu tine atunci poate o sa ii poti zice macar putin din adevaratele sentimente pentru el.

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Alina_4790 a răspuns:

Poti sa-l suni si sa-i spui ca-l placi sau poti sa-l iei pe ocolite.Sa-i dai mici intelesuri ca-l place, sa bati apropouri ceva de genu " noi ne intelegem asa de bine... daca am fi impreuna cum ne-am comporta oare? si razi".Din cate mi-ai zis te place si cu actuala lui prietena NU prea mai vrea sa aiba legatura sau intre tine si el este o prietenie foarte stransa.
Sper ca te-am ajutatwinking
Succes >"big grin<
Fundita?batting eyelashes puppy dog eyes

| Annto a răspuns:

Pai daca ai zis ca te ia in brate... mai ales cand ati dormit atunci, cred cu usurinta ca si el ar simti ceva pentru tine. Ar fii bine dupa parerea mea sa incepi sa-i spui asa pe ocolite ca tie iti place de el.si nu cred ca ar putea inrautati situatia, poate el asteapta de la tine sa faci primul pas, multi baietii fac asta, ar trebui sa incerci fara rusine :* Bafta sper ca ti-am fost de folos!

| valThina a răspuns:

@ mynameiselena da pai asta zic si eu ca e greu sa citesti un taur.si din cate am inteles tine la ea si de asta ma pune putin pe ganduri comportamentul lui fata de mine si nici eu nu stiu cum sa reactionez.si cu prietena lui inainte stateau in fiecare pauza impreuna si de la un timp mai rar...
va multumesc pentru raspunsuri dar nu cred ca o sa am curajul, prea curand, sa ii zic ceva.si stiu ca un taur se indragosteste repede si ii trece greu.am vazut cel putin in ultima perioada sau simt nici eu nu stiu ca se apropie de mine.mai ales cu faza ca a acceptat sa vina cu toate ca nu vorbeam zilnic sau nu mai eram asa de buni prieteni ca la inceput. apropouri am batut pe facebook dar ori nu a inteles ori nu a vrut sa arate ca a inteles.

| mynameiselena a răspuns:

Hey...din ce spui tu se pare ca tipul te place, dar atata timp cat este intr-o relatie si tu nu ii dai mai multe semne.nu iti va spune.si eu sunt taur si stiu cat de greu este sa iei o decizie laughing In locul tau.eu nu i-as spune. happy Poti sa il tratezi uneori cu indiferenta, sa il faci sa fie si mai interesat. Succes!

| RoswithaAdd a răspuns:

Hey,daca il cunosti din clasa a 5a,presupun ca aveti sentimente reciproce happy
si daca te tinea strans in brate, se adevereste ce am scris mai sus.
te sfatuiesc sa ii spui ceea ce simti, sa nu tii in tine.
acum depinde si ce fel de relatie are cu respectiva tipahappy

| twetylici a răspuns:

Wow :o...incearca sa vorbesti cu el si sa ii spui,vorbeste cu mai multe intelesuri, nu-i spune direct ca s-ar putea sa ramana blocat, bate multe apropouri despre relatia cu prietena lui(fara sa fii indiscreta)...o sa vezi ca o sa meargawinking