| anonim_4396 a întrebat:

Buna,deci...mi-a placut de un baiat spun "mi-a placut" pentru ca mi-am dat seama ca nu am sa fiu cu el.Acum 2sapt.m-am intalnit la scoala cu "C" ne am pupat pe obraji(m-a uimit asta)si am stat de vorba(nu despre noi ci despre scoala)din cauza lui n-am intrat la ore (bine nu erau nici multi colegi si am preferat sa stau cu el afara)apoi au mai venit 2 colegi si am pers la magazin cu ei sa-si ia cafea,iar eu am vrut sa plec acasa insa,C nu ma lasa,ma lua in brate,ma forta sa merg cu ei in parc spunundu-mi "hai ma cu noi,ce faci acasa,mai razi cu astia"iar eu n-am vrut si am plecat acasa,pe urma i-am dat sms pe fecebook si l-am intrebat de ce ma forta sa merg si,ma lua in brate,ca eu nu sunt ca celelalte fete din scoala,iar el a zis "te am invitat la cafea"si si-a cerut scuze si,m-a scos de pe fecebook,de ce? apoi la scoala a avut tupeu sa ma bage-n seama, si i-am zis "nu te mai baga cu mine-n seama"el:te-ai suparat aiurea, nu e ce crezi tu".a 2zi m-a ignorat.a 3zi mi-a zis buna si eu l-am ignorat. apoi i-am dat sms "de ce ma bagi in seama cand tu m-ai scos de pe fecebook? el: ok nu te mai bag in seama, si m-a blocat, de ce? scuzati povestea lunga, dar vreau sa ma lamureasca cineva ce are baiatul asta?

Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

O analiza scurta: greseli si de o parte si de alta si voi incerca sa iti dau argumente pentru fiecare in parte. Nu ai intrat la ore ca sa stai cu el, deci in momentul asta a stiut clar ca iti place de el, dar ai gresit cand ai mers cu ei (el si ceilalti doi baieti) la magazin, pentru ca o fata nu prea are ce sa caute singura cu mai multi baieti (pare panarama). De-aia a si facut la randul lui greseala de a te trata ca pe o panarama, in momentul in care voia sa te ia cu forta cu ei in parc si te tot lua in brate. Dupa aceea, el a gresit din nou scotandu-te de pe facebook in conditiile in care era evident ca iti place de el, pentru ca altfel nu ii lasa-i mesaj. Dar, si mesajul tau a fost destul de rece si l-ai derutat, nu a mai stiut sigur daca il placi sau nu. Si apoi a urmat o cascada de greseli bazate pe orgoliu si deruta adolescentina. Eu cred ca te place, dar sunteti complet defazati...sincronizati-va si stabiliti o sa aveti o conversatie serioasa cu cartile pe masa. E posibil sa construiti o relatie frumoasa, dar ai grija sa ii iasa din cap ca esti panarama (dar explica-i totul pe un ton cald, diplomatic si nu rece si imbufnata).

| darriya a răspuns (pentru wildthing):

Am mers cu ei pentru ca era in drumul meu spre casa magazinul, si panarama nu sunt ca daca eram mergeam cu ei in parc si nu ma mai suparam ca ma lua in brate.

| darriya a răspuns (pentru wildthing):

Pai mai merita sa mai vb cu el? dupa toate astea, m-a scos de pe fb, m-a blocat? adica tot el a gresit si eu sa mai il baga in seama?

| darriya a răspuns (pentru wildthing):

Si daca si-a facut o impresie proasta despre mine, de ce sa-l mai bag in seama? mai am ce vb cu el, nu mai bine il ignor?

| wildthing a răspuns (pentru darriya):

Asta tu trebuie sa decizi, in functie de cat de mult il placi si ce informatii ai despre el. Daca il placi si crezi ca merita, poti sa ii mai dai o sansa daca te abordeaza (el, si nu tu pe el) din nou. Daca nu ingnora-l, chiar daca saliveaza eventual dupa cooru' tau prin scoala. Simplu...

17 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Baiatul nu are nimic, deci nici multa minte.

| Alexandru0007 a răspuns:

Baiatul asta se cam tine de prostii.e foarte bine ca il ignori.

| Peaches a răspuns:

Nu e nimic serios... In sensul ca vrea doar ca tu sa fii o "victima" a farmecului sau irezistibil. Nu trebuie sa iti para rau deloc.
Sper ca asta ajuta! Have funwinking Fundita?

~Roxetta

| Peaches a răspuns:

Pai,daca ai luat decizia sa o termini cu el, apoi respecta-ti propria decizie.Asta inseamna ca nu te mai intereseaza daca te scoate de pe facebook si nici nu preferi sa stai cu el in loc sa mergi la ore. El nu are nimic, el reactioneaza la actiunile tale. Stii. actiune-reactiune... simplu, nu?

Sper ca asta a ajutat.winking

~Roxetta

| unknøwn a răspuns:

E tânăr şi şi-a dat seama de faptul că n-are timp de pierdut cu muieri dificile şi indecise.

Răspuns utilizator avertizat
| LoveTenis a răspuns:

Eu zic ca el acum poate ca te place si poate a vrut sa faca ceva cand te-a invitat la cafea! Ca si cum sa te intrebe daca vreti sa fiti impreuna si el s-a suparat pentru ca nu ai vrut sa vii cu el si a crezut ca nu il mai placi(ce e chiar adevarat)si acum poate ca e ranit fiindca atunci cand l-ai placut tu te-a placut si el doar ca nu ti-ai dat seama! Bafta :* :*!

| AR1373 a răspuns:

"Ce are baiatul?"...Cred ca tu ai ceva cu el.Nu ai experienta cu baietii si de aceea ti se pare ciudat.Bietul baiat a vrut sa te cunoasca mai bine la o cafea si a incercat sa se apropie de tine luandu-te in brate.Cand a vazut ca faci atat tam-tam din nimic baiatul nu a mai vrut sa vorbeasca cu tine, dar pentru ca te placea prea tare a mai incercat o data, dar pentru ca l-ai gonit s-a dat batut.Tu ca fata asta ar trebui sa cauti la un baiat...nu sa cauti un baiat care iti spune in fata "te iubesc, hai sa fim iubiti". Baiatul ala a vrut sa te simti bine, sa va apropiati incet sa va cunoasteti mai bine, a vrut sa faca o poveste de dragoste, dar tu ai stricat tot.P.S. scuze daca te-am suparat asta e adevarul.

| darriya a răspuns (pentru AR1373):

Ai dreptate n-am experienta, nu sunt genul de fata ca cele din ziua de astazi, insa el m-a invitat in parc si cu cei 2 colegi de ai lui.ti-e ti-ar placea sa te ia un baiat in brate, fara sa il cunosti bine? care ar fi reactia ta?

| AR1373 a răspuns (pentru darriya):

Daca ai zis ca ti-a placut baiatul asta inseamna ca il cunoasteai destul de bine...Pe mine daca m-ar fi luat in brate m-as fi retras din postura aia si gata. Oricum sa stii nu toate fetele din ziua de azi merg in maini dupa baieti mai sunt si fete cu capul pe umeri si nu a fost o jignire faptul ca ti-am zis ca nu ai experienta, ba chiar imi pare bine ca nu faci parte din fetele "rele", dar nu-ti strica ceva mai multa conversatie cu un baiat.

| Rührselig a răspuns:

E pus pe şotii, nu-l băga în seamă. Mai bine e să-l ignori în continuare.

| MariaIurascu00 a răspuns:

Sigur te place. Ar trebui sa vorbesti cu el, parerea mea. De la el vei afla nu de la noi. Bafta. pupici :*

| ILoveYou26 a răspuns:

Daca te-a scos de pe facebook nu are importanta. Poate te-a scos dupa facebook deoarece nu i-au placut intrebarile tale aiurite.
Daca nu mai vroia sa vorbeasca cu tine, nu te mai baga in seama la scoala.Da daca te-a vazut asa ca esti prea insistenta cu intrebarile, normal ca s-a suparat si a renuntat sa mai vorbeasca cu tine.
Trebuia sa intelegi din asta, ca baiatul poate te placea.
Si trebuia sa incetezi cu intrebarile, si sa lasi sa decurga lucrurile cum trebuie, si vedeai intr-un final daca te place sau nu.
Acum daca vrei sa continui sa vorbesti cu el, baga-l tu in seama, spune-i un "Buna", si vezi ce iti zice.Si vorbeste cu el fata-n fata, nu pe facebook.