| Victoria a întrebat:

Preferati sa fiti singuri decat in companie nedorita sau ideea de singuratate va sperie in asa masura incat acceptati/pastrati alaturi o persoana care nu este pe placul vostru? (nu ma refer doar la iubiri, ci si la prietenii)

Răspuns Câştigător
| Silvia a răspuns:

Eu prefer sa stau singura decat sa stau cu persoane pe care nu le agreez.Ma inteleg mai bine eu cu minewinking si ma descurc si singura, insa nu pentru totdeauna. Undeva trebuie sa fie si pentru mine un prieten cu adevarat bun.

12 răspunsuri:
| dulc3'maria a răspuns:

Niciodata nu e bine sa stai cu o persoana care nu o doresti...mai bine singur...

| monyk a răspuns:

Buna, mai bine sa fiu singura decat intr-o companie proasta... vreau sa fiu cu cine imi place, nu vreau sa fiu cu cineva doar de dragul de a nu fi singura, mai bine stiu ca sunt doar eu cu mine, decat cu cineva care ma face sa ma simt mai rau, nu mi-e frica de singuratate, de multe ori am nevoie de singuratate, nu pentru mult timp, dar uneori simt nevoia de o escapada, sa imi pun in ordine gandurile, ideile, sentimentele, oricum nu as vrea sa fiu mereu asa, doar uneori, oricum mai bine singura decat cu cineva care nu e pe placul meu!

| arysa a răspuns:

Singuratatea ma sperie intr-un asemenea mod incat prefer o companie neplacuta.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Singur, oricand.
Companie imi poate tine un Bergenbier oricand.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Prefer sa fiu singura decat cu o persoana pe care nu o agreez sau care stiu ca la randul ei nu ma agreeaza. Am crescut singura la parinti asa ca singuratatea nu ma speriat niciodata, dar mi-am dorit la randul meu sa am mai multi copii si pe parcurs am rezolvat aceasta "problema" am 5 copii majori (2 fete si 3 baieti, exact cum mi-am dorit).

| Victoria explică:

Eu niciodata nu as sta in companie nedorita, nu tine de firea mea. Atunci cand nu imi place o persoana, pur si simplu nu ma apropii de ea.

| juniper a răspuns:

Prefer sa fiu singura decat in companie nedorita cu unul/una pe care o urasc, oricum gasesc cai sa ma distrez singura. Nu e asa de rau sa fi singur/a.

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Inteligent raspunsul Silvieihappy.

Prefer sa fiu singura, decat in companie nedorita.
Nu imi place sa stau cu cineva pe care nu suporthappy.

Dar tu?

O zi placuta!

| Aurelia a răspuns:

Chiar daca eu ma tem foarte tare de singuratate, pentru ca stiu ca e oribil sa te simti singur pe lume, niciodata nu as prefera sa stau intr-o companie nedorita.

| DeeAnna. a răspuns:

Cu companie...
Ideea de singuratate nu pot sa zic ca ma sperie, dar nici nu imi surade.
Prefer cu "prietenul cel rau" deoarece in timp, daca suntem decat noi doi, vom si nevoiti sa ne imprietenim pentru a supravietuii mai bine, si sa ne fie mai bine amandurora.

Teoria mea...happy

| gratzy56 a răspuns:

Draga mea, imi plac intrebarile tale. profunde, chiar prea profunde pentru "timpurile " pe care le traim si prea profunde pentru cineva atat de tanar ca tine. "vazandu-te" cum pui asemenea intrebari, mi-e frica sa nu devii prea pesimista, sau sa nu cazi in alta extrema : sa nu fii in stare sa-ti raspunzi singura la intrebari. cand eram eu de varsta ta, nu existau asemenea site-uri si de cele mai multe ori eram nevoita sa-mi raspund singura la intrebari si de cele mai multe ori, spun eu (avand in vedere realizarile ) AM REUSIT. dar...niciodata nu am fost singura. intotdeauna au fost langa mine : familia si prietenii adevarati. cred ca pe EI ne putem "sprijinii" in viata. deci, FII TU in viata si cauta raspunsuri alaturi de cei ce-ti sunt cu adevarat ALATURI, indiferent de situatie, buna sau rea.

| giulia_6563 a răspuns:

Stii vb aia"fereste-ma doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc si singur"cam asa sta treaba decat prieteni falsi sau pe care nu ii accept din oarecare motiv mai degraba stau singura...in zia de astazi greu iti mai faci un prieten adevarat toti is pe interes si la o singura faza is in stare sa te vada (cum a facut iuda cu isus)si apropo cand nu suporti o persoana lucrul acesta se vede de la distanta mai degraba spune-i-o si gata sau evita acea persoana cu diplomatie