| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea are următoarea problemă:
Acum 2 saptamani au inceput sa i se cojeasca pielea de pe mameloane, si a dat cu niste crema, o săptămână n a avut nimic iar azi i se cojeau din nou.
Ce problema sa fie?

3 răspunsuri:
| Teo29 a răspuns:

Sa mearga la dermatologie.

| ibaal a răspuns:

Pot fi diferite cauze. Fie e o simpla exfoliere a pielii,care e normala, se intampla pe intreaga suprafata corporala, deci, si pe mameloane. Poate sa se spele cu apa calda si sa se stearga cu un prosop usor mai aspru apoi sa foloseasca o crema emolienta.
Daca persista, e bine s-o vada si-un doctor...

| aniladamlazariuc2297 a răspuns:

Eu iti recomand crema fluocinolon... dar cel mai bine ar fi sa mearga la spital si sa intrebe Doctorul. fiindca el ii va spune ce trebuie sa faca