| eℓℓα a întrebat:

Prietena mea cea mai buna a plecat la tara acum ceva timp. A stat 5 saptamani, am sunat-o a 2 zii i n-a raspuns a 3-a, a 4-a.Sii insfarsit peste o saptamana mi-a raspuns cu scuza ca na avut telefonuu` cu ea :l.Am intrebat-o ce face si cand vine acasa. Ea mi-a zis ca nu vrea sa vina acasa pentru ca a intalnito fata super de gasca si vrea sa stea cat mai mult cu cea [m-am simtit data la oparte cand mi-a spus asta], si un amic de-al fetei o place. dupa 4 saptamani am vazut-o pe mess, nici nu ma bagat in seama, cand am intrebat-o ce face a zis ca vorbeste c fata aia la telefon si ca n-are timp a vorbeasca. N-am mai iesit cu ea deloc, ca vorbea toata ziua cu "noua ei prietena". Acum a plecat iar la tara si era foarte fericita.
Ce credeti, m-a dat la o parte?
Ma simt ca a a 5 roata de la caruta straight face

Răspuns Câştigător
| PapiPitika a răspuns:

Bunahappy. Dupa parerea mea, ar trebui sa-ti gasesti si tu o prietena cu care sa te distrezi, sa te simti bine.Pe ea nu o mai cauta, las-o sa-si dea seama singura de greseala facuta, asta daca si ea te considera cea mai buna prietena. Iar atunci dandu-si seama de cele facute se va intoarce la tine.

Iti doresc toate cele bune, si sper ca iti vei recapata prietenawinking(stiu cum e sa-ti pierzi cea mai buna prietena)

8 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Cauta si tu alta prietena si distreaza te, a intalnit si ea alte persoane si acum e curiozitatea mare, isi povestesc multe si probabil isi dau cu parerea la baieti, nu dispera ca se va intoarce inapoi si tot cu ea vei fi

| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

Foarte urat din partea ei.se pare ca nu a invatat'o nimeni ca prietenii cu cat sunt mai vechi cu atat sunt mai buni.prietenia asta a ei sigur e de o vara ca la inceputul scolii nu cred ca o sa mai aiba timp sa se duca la tara la noua ei prietena.si ochii care nu se vad se uita plus ca avandu'te pe tine aproape sigur va veni la tine si atunci sa ii spui si tu sa se duca la prietena aia a ei...pana atunci fa-ti si tu o alta prietena mai buna si gatahappy

| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

Aaa...si inca ceva. poate ea nu isi da seama ce face si cred ca ar trebui sa ii spui tu ca te neglijeaza si ca ai vrea sa petreceti mai mult tp impreuna...

| Didw a răspuns:

Bunabig hug
Da. asta cred. Las'o cu "noua ei prietena" poate cand va incepe scoala va reveni la tine si isi va da seama ca a gresit.
Eu spun sa nu te mai rogi de ea. ca nu e Printesa laughing. las'o ca o sa vina ea inapoi oh go on [mi s. a intamplat si mie] si ti. o spun din propria experienta.
Succes!

| spyceygirl a răspuns:

Hmm, fii sigura ca prietenia asta nu o sa dureze foarte mult, deoarece o intalneste pe fata asta doar la tara, si presupun ca voi sunteti din oras, probabil mergeti al aeeasi scoala, ar trebuie sa vorbesti tu cu ea, sa ii explicu cum te simti, nu sa tii in tine, chiar daca o bagi in seama pe mess si ea nu iti raspunce tu scrie in continuare, ca o sa citeasca ea, daca isi da seama ca a gresit iti va raspunde daca nu.sa ramana asa.

tu incearca sa va impacati ca sa stii tu sigur ca ai facut totul ca sa va impacati, daca vezi ca nu merge, incerci sa te intelegi cu altcineva bine si gatahappy

bafta!

| anca_2642 a răspuns:

Pai... e cam evident ca a uitat de tine! straight face Dar nu iti face griji, inttr-o zi isi va da seama cine ii este prietena cu adevartsi poate se va intoarce la tine. Dra nu te baza pe asta, fa-ti prieteni noi si bucurate de copilarie. Am avut si eu prietena foarte buna care a gasit un alt grup de fete si baieti si pe mine si pe celelate fete cucare si-a petrcut o mare parte din copilarie. ne-a dat la o parte. Si apoi a incercat sa se intorca la noi, spunand ca si-a dat seama ca noi suntem prietenele ei... dar clar, dupa ce 3 ani nu am mai vorbit cu ea decat banalul " salut" : '- Ce faci?, Bine tu?" nu ii mai puteam fi prietena foarte apropiata. I_am zis ca. pacat ca si-a dat seama asa de tarziu si acum sa uite de noi si sa se duca la prietenii ei pentru care a renuntat la noi. straight face Pacat ca eram cele mai bune prietene. si uneori imiaduc aminte de zilele in care stateam una langa alta 24 din 24. straight face Poti proceda si tu la fel dar ai grija sa nu te certi cu ea, doar sa ii zici ce ai pe suflet si ce a gresit.
Bafta!

| denisadeny12 a răspuns:

Si tu o mai crezi prietena?

| Annette a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea si spune-i ca inainte sa apara "noua prietena" la tine apela. sp ca nu ai nevoie sa fi doar un prieten de "rezerva" adica, cand nu e "pr noua cu ea" sta cu tine.