| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea cea mai buna m-a tradat de ceva vreme, pentru o fata care nu o merita. Cea pentru care m-a lasat este o fitoasa si jumatate, care s-a folosit de ea si anul trecut, apoi a lasat-o balta. Culmea, este mai mica cu cateva luni decat prietena mea (ma rog.fosta prietena), si totusi reuseste sa o manipuleze cum vrea. Acum a devenit si ea o fitoasa, la fel ca fata pentru care m-a lasat. Imi ignora apelurile, isi face poze de "pitzi" impreuna cu fitoasa, ce sa mai, are figuri in cap. Nu sunt sigura daca imi vreau prietena inapoi, ca sa fim din nou prietene foarte bune (nu prea mai am incredere in ea), sau doar ca sa ii arat fitoasei ca nu ii mai functioneaza trucurile de "vrajitoare". Este un fel de combinatie intre mama vitrega din "Alba-ca-Zapada" si papusa Barbie. Cum sa fac sa nu mai fiu atat de geloasa, de plina de ura? Nici pe messenger nu mai indraznesc sa intru, mai bine decat sa le vad iar pozele de la avatar in care arata ca niste nesuferite. Va rog ajutati-ma. Macar cu un sfat.

Funda (mersi ca mi-ai citit romanul).

Răspuns Câştigător
| OaKi12 a răspuns:

Sfatul meu este sa o ignori si tu pe ea, sa ii dai ignore ca sa nu ii mai vezi pozele, eu cred ca nu mai trebuie sa fi prietena cu ea pentru ca un prieten adevarat nu te lasa.

1 răspuns:
| Andarock a răspuns:

---> Sfatul meu este sa consideri ca NU EXISTA si ca nu au existat vreodata! happy
---> Daca ea vede cat de geloasa esti pe ea, atunci ea cu atat se bucura mai mult, deci nu o mai baga in seama si nu`i mai da satisfactie!

---> Numai bine! (mi-a placur romanul tau!) puppy dog eyes