| anonim_4396 a întrebat:

[funda]
Prietena mea cea mai buna a fost plecata la mare o vreme. A venit acum cateva zile si de atunci nu am mai vorbit deloc. Azi am vazut ca si-a facut facebook si mi-a trimis o cerere de prietenie, si la rubrica "Familie", o avea scrisa pe o fata fitoasa pe care obisnuiam sa o uram amandoua. Bianca (prietena mea cea mai buna) stie foarte bine ca "fitoasa" se preface ca e draguta cu ea, dar o lasa sa o calce in picioare, ba chiar spune uneori vorbe bune despre ea. Este un conflict si intre mamele lor (mama fitoasei fiind o scorpie). Sigur a iesit azi cu ea afara deoarece fitoasa are o poza cu ele, care a pus-o la avatar doar pentru ca ea a iesit bine (Bianca nu a iesit prea bine). Ce pot sa fac ca sa imi recuperez prietena? Fitoasa o are sub papuc si vreau sa o "salvez". Bianca este naiva, dar va fi greu de convins in cazul asta. Am nevoie de ajutor. Ce sa-i spun? Va rog din suflet sa ma ajutati.

Dau funda+vot promit :*

Răspuns Câştigător
| AleXaandraa a răspuns:

Poi.Vorbeste cu ea despre chestia asta.Dar fata in fata.Invit'o si tu undeva in parc si spune-i ca vreti sa vorbiti despre ceva important.Atunci o sa ii spui cine i este prietena adevarata si cine nu.Fa tot posibilul sa o convingi ca acea,, fitoasa" nu ii este prietena.Pentru ai atinge punctul slab.amintestei de voi 2... ce faceati impreuna.cum va distrati.momente amuzante.etc.,,Mai stii cand [.]. Sper ca te'am ajutat.Si sper sa fi'ti din nou pr!kissFunda?puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| Th3eo a răspuns:

Daca ea nu vrea sa inteleaga ca acea fata este o prefacuta, las-o sa isi dea seama singura de acest lucru si apoi se va intoarce tot la tine

| cherrybomb a răspuns:

Nu o mai baga in seama.