| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea cea mai buna sta cu o altă colegă (mai bogata,dar nu cred că asta e motivul).Nu vrea sa mai fim prietene,nu stiu de ce zice ca nu se mai distrează cu mine, etc.
Eu am încercat mereu sa fim cele mai bune prietene dar am impresia ca sa nu a fost niciodata prietena mea, fiindcă mi-a zis foarte usor ca nu mai vrea sa fim prietene.Eu sunt o fire foarte sensibilă, m-am atasat de ea foarte usor.Nu vreau sa renunț la ea, am investit prea mult in relatia noastra de prietenie.Sa fim prietene toate 3? Nu prea aş accepta.Sunt puțin geloasă

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Indiferenta, propria experienta, dupa o sa vina la tine ca ultima sclava nebagata in seama si-o sa-ti zica "mai traiesti?".

| Anaaaa072005 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi,m-ai făcut sa ma simt mai bine.

| anonim_4396 explică (pentru Anaaaa072005):

Ma bucur! big grin

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Esti exagerata. Mai bine incerci sa fiti prietene toate 3 dar sincer presimt ca te vor da la o parte. Faptul ca esti atat de atasata de ea cred c te face putin agasanta si atunci o inteleg de ce te lasa in urma. Cam la fel ca ea sunt si eu, cand o persoana se tine prea mult de capul meu ajung sa ma plictisesc si sa nu mai vreau sa vad persoana respectivs.

| Ara997 a răspuns:

Si daca asta e motivul (ca are bani ), o mai vrei de prietena? Deci se pare ca nu pierzi nimic... si nici nu merita sa te omori dupa atentia ei.
Ai cu siguranta si alti colegi mai omenoshi care poate iti merita prietenia din plin.