| JusTPauL a întrebat:

Prietena mea zice ca doarme de la ora 12, 1 noaptea pana a doua zi spre seara 4-6.
Este posibil sa doarmă un om atâtea ore continuu?
Nu în fiecare zi dar se mai întâmplă să fie și 2 zile la rand sau 1 da 1 nu.
Nu sunt gelos și nici nu cred ca umbla cu altcineva.
Voi ce ziceți?

11 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Se mai intampla dar asta dupa o perioada de nedormit si stres.
Prietena ta sigur are ceva probleme, si depresia te poate face sa dormi mult.

| JusTPauL explică (pentru Bondarel99):

Ea zice ca e stresata cu examenele de la facultate, e în ultimul an.
Săptămâna trecută și asta e în vacanta.
Depresie nu cred ca are. Posibil sa fi fost puțin. Am plecat din tara acum 3 săptămâni, ea a rămas în tara.
Câteva zile după ce am plecat tot îmi zicea ca vrea sa vina la mine în perioada asta când e în vacanta, doar ca eu am plecat din oraș cu treabă.
Acum nici eu nu știu ce sa cred. Am încredere în ea dar parca nu îmi oferă siguranța care as vrea eu.

| Bondarel99 a răspuns (pentru JusTPauL):

Ultimul an poate fi incredibil de stresant, nu e de mirare ca ar prefera sa doarma. Si daca ar vrea sa te insele tot nu cred ca ar putea, nu in situatia in care mai are cateva luni si termina facultatea iar nervii ei sunt intinsi la maxim.

| darrio2007 a răspuns:

Inseamna ca e libera. Nu lucreaza, nu are scoala. Prea mult doarme.

| Andreeush a răspuns:

Nu e ok. Nu trebuie să meargă la școală?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da, trimite-o la medic.

| Lioana a răspuns:

E posibil sa doarma atat de mult dar nu e sanatos. Prea mult somn o moleșește.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scapa de ea laughing) tu o sa te duci la munca sa aduci bani acasa, pleci acasa o lasi in pat, vii seara acasa, o gasesti tot in pat, si mancare yoc. si spalat yoc. si calcat yoc. happy Apoi va trebui sa iti faci amanta, daca iti permite buzunaru, ca sa duci rufele la aia, si sa mananci la ea.
laughing)

| ibaal a răspuns:

Hipersomnie sau somnolenta excesiva. Asa se numeste patologia. Poti cauta pe google daca are acele simptome sau minte big grin
Este intalnita, insa nu extraordinar de deswinking

| CosminCD a răspuns:

Ar fi nasol sa spuna adevarul! Daca e asa, nu prea e bine.

| Gabriel2424 a răspuns:

E foarte mult, ori te pacalete ori este o boala, si nu as crede ca este o boala.