| gossipgirlxoxo a întrebat:

Prietena\l cea mai buna langa care ati trecut prin toate sau iubitul\a?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Prietena.Pentru ca ma cunoaste mai bine decat o sa fiu eu capabila sa sa ma cunosc vreodataraised eyebrows

15 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

De aceas parere cu Izawinking
Prietenia este mult mai importantalove struck

| Hmmmm a răspuns:

Iubitii sau iubirtele vin si pleaca insa prietenul sau prietena care este alaturi d tine mereu ramane pentru totdeauna.asa ca eu as alege cel mai bun prieten sau prietena.
dar daca acea persoana imi e cel sau cea mai buna prietena sau prieten nu ma va pune sa aleg intre el sau ea si iubitul sau iubita mea.
iar daca iubitul sau iubita mea ma iubeste asa cum zice el sau ea ca ma iubeste nu m-ar pune sa aleg intre cel sau cea mai buna prietena sau prieten

| daii a răspuns:

Mama.

by daiiwinking

| Zâmbărici a răspuns:

Am un prieten(amic) fff bun si care ma ajuta sa trec peste toate hopurile vietii:X

Dar am patit sa am si asa zisi "prieteni"!

bye bye

| arrriadna a răspuns:

Sal. Mereu prietenii.
Cel putin pana la "maaareaaa iubire" care iti este si best friend si lover si bro/ sis si. cam orice alt rol. Si chiar si atunci, prietenii adevarati raman.

Am 28 de ani si prietene pe care mi le-am facut in scoala generala.
In timp, toate prieteniile se cern singure, trebuie doar avuta incredere in intuitie...

| StilSanatos a răspuns:

Mama

| mariaw a răspuns:

Iubitii trec, prietena ramane. (cel putin pentru moment)

| NoName1234 a răspuns:

Am avut o prietena foarte buna si inca tinem legatura, numele ei este Lia.happy Si acum mai am o prietena care este pe locul doi, o cheama Irina.big grin

| ☺Pǻ§†ٱLµ†Zǻ●Löž☻ a răspuns:

Iubitul/iubita sunt oamenii cre iti increzi totul in ele dar nu uita ca ei nu stau pentru tot deauna si alta data te mint ca sa creasca in inima ta, insa pritenii si prietenele nu pleaca niciodata ele sunt acolo cand ai nevoie poti sai spui totul pentru ca iti va spune adevarul nu ca sa creasca in inima ta ci pentru a te ajuta.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici, nici...
Prietenii pot devenii dusmani in fiecare clipa... iar marile iubiri vin si pleaca... Parintii sunt cei mai buni prieteni care sunt acolo pentru tine si poti fi sigur ca nu iti vor fi dusmani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O prietena de incredere nu am avut niciodata din pacate.Acum am doar o colega de serviciu cu care ma inteleg f bine dar nu-i pot spune chiar absolut tot ce am pe suflet inca. Iar o pers care ma cun asa cum nimeni nu ma va cun vreodata e un prieten pe care il cun si eu la fel de binewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de relatia mea cu iubitul si de cata incredere am in prietena.
Ambii pot trada, minti s. a

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am mai raspuns odata la o intrebare asemanatoare. Eu as vedea intr-un iubit si prietenul cel mai bun, si cand iubesti pe cineva nu ai retineri. Un prieten poate naste invidie, dusmanie, gelozie... cu un iubit advearat poti ramane toata viata, prietenul il pierzi repedewinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te referi la care este pers in care poti avea m mare incredere? Eu cred in existenta jumatatii fiecaruia- daca e jum ta- iubitul-a; dar, totusi, asculta-ti intuitia si inima.Ai grija! Daca prietenul-a ta/ e genul F- fii precaut- uneori nu te ajuta cu adevarat! Totusi apeleaza la un specialist- psihoterapeut, psiholog, prof psihoped- e cel m b! Pt sugestii- ciupir@yahoo.com! Bafta!

| independenta a răspuns:

Atat prietena(l) cat si iubita(l) te poate trada la un moment dat fie ca e pentru binele tau, sau pentru binele ei(lui), iar, ca iubit(a) este la fel, nu poti sti ce este in capul acelei persoane poate este invidios(a) pe tine tot ce trebuie sa faci este sa ai incredere in tine in primul rand si sa iti urmezi idealurile, visele nu lasa ca altii sa te influenteze, cei mai buni prieteni, sunt parintii, ei intotdeauna iti vor binele si ei sunt trecuti prin viata si stiu ce e bine si ce nu e bine pentru tine chiar daca uneori mai exagereaza trebuie sa ii inteleaga fiecare din noi, nu este usor sa fii parinte.Prietenii trebuie alesi cu grijawinking.