| AnonimA a întrebat:

Prietena cea mai buna sau iubitul?

kiss

21 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Când apar situaţii de a alege, înseamnă că ori prietena (aşa-zis cea mai bună) ori iubitul nu sunt potriviţi pentru tine. Ori niciunul dintre ei.
În general eu renunţ la cine mă pune să aleg. Dacă un prieten mă va pune vreodată să aleg între el şi iubita mea, renunţ la el.
Dacă iubita mea mă va pune să aleg între ea şi un prieten care are nevoie disperată de ajutorul şi prezenţa mea, renunţ la ea!
La urma urmei, riscul să fii trădat(ă) vine atât din partea iubitului/iubitei cât şi din partea prietenilor/amicilor.

Un mascul trecut prin multe.

| Ririru a răspuns:

In general,iubitul meu mi-e si prieten.
Daca e adevarata, NU MA PUNE SA ALEG.
Si daca-i place de el, sau ceva, e clar ca s-a bagat peste relatia mea. De ce as vrea o prietena asta?

| Anca a răspuns:

Daca ar fi un iubit potrivit pentru tine, iar ea chiar cea mai buna prietena - nu ai fi pusa vreodata in situatia de a alege pe unul dintre ei!

| Deny1333 a răspuns:

Ambii.winking
dar, eu as alege prietenii. pana la urma, mai sunt si alti baieti. prieteni adevarati mai greu gasesti.

| lolli_4147 a răspuns:

Cine merita! Convinge-te cat de prietena iti este prietena cea mai buna, si cat te iubeste, cat de fidel iti este iubitul. Sper sa nu ajungi la concluzia ca nici macar unul nu merita.Totusi,care dintre cei doi te-a pus in situatia de a alege? Pt. ca cel care a facut asta, clar nu merita.O prietena adevarata sau un iubit care te iubeste nu te-ar pune niciodata intr-o astfel de situatie.Asemenea relatii(de prietenie/dragoste) nu ar trebui sa fie egoiste. Daca altele au fost motivele si niciunul dintre ei nu ti-a impus asta,gandeste-te bine ce a facut fiecare pentru tine, pune intr-o balanta faptele "buna" si "rele" facute de fiecare dintre cei doi. Unul sigur va fi in avantaj. Dar cel mai important, gandeste-te ce inseamna fiecare in viata ta.

| Simona a răspuns:

Prietena :X
Dar sa fie adevarata!
laughing

| Allexaandraa a răspuns:

Eu zic ca prietenawinking. Baieti gasesti la orice coltwinkingdar nu gasesti si o prietena care sa iti fie si la bine dar si la rau alaturisad.Ai grija pe cine alegisad...

| Andrulica a răspuns:

Iubitul...pentru ca daca ar fi o prietena buna cum zici tu ar fi alaturi de tine indiferent de persoana cu care ai stahappy!

| Iulia_4983 a răspuns:

Daca chiar ar fi cea mai buna pretena, sigur ea. happy
iubitii vin si pleaca.
prietenii ramanhee hee

| anika33 a răspuns:

I-as pune pe amandoi pe locul 1. nu as face vreo diferenta intre ei.

| ancutza_2191 a răspuns:

Iubitul, nu am incredere in prietene, si daca ar fi sa ne despartim eu si iubitul meu, as prefera singura, toate prietenele care le-am avut m-au dezamagit, macar iubitul ma imbratiseaza, ma saruta, cand plang e langa mine, nu imi zice sa ma opresc din plans, cand aud ca cineva imi zice sa ma opresc din plans parca mai tare imi vine sa plang.Cu iubitul traiesc momente fericite sunt fericita cu el, cu prietena mai putine. deci ...clar...iubitul:X

| ancutza_2191 a răspuns:

Eu am avut norocul sa dau de un baiat care sa fie langa mine mai mult decat prietena, el este mai matur, mai diferit de ceilalti baieti, imi este si iubit si prieten. Mai multa incredere am in iubit decat in prietena

| paulsar28 a răspuns:

,,Apa trece pietrele raman" apa (iubitul), Pietrele (prieteni) asculta parerea unubaiat!

| paulsar28 a răspuns:

Alege prieteni, ca baietiiii gasesti la orce colt! PACAT CA PLANETA E ROTUNDA

| PupicelT a răspuns:

Pai...cred ca mintea mi-ar spune sa aleg prietena iar inima iubitul. :-s

| Celeste_2636 a răspuns:

Pai trebuie neaparat sa alegi? Daca nu dai detalii despre situatie, nu putem sti, depinde de ce au facut fiecare pentru a ajunge la concluzia ca trebuie sa alegi intre ei.

| Andreeaaaaaa a răspuns:

Prietena cea mai bunaaa normal

| gabriela93 a răspuns:

Eu mi-as pune intotdeauna prietenii peprimul loc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt in aceiasi ipostaza dar as alege prietenii pentru ca in dragoste te mai certi te desparti si tot la prieteni ajungi asa ca...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar prietena cea mai bunawinking baietii sunt trecatori

| Rebecca_5481 a răspuns:

Buna.
Prietena cea mai buna :X Deoarece ea e langa tine la bine si la greu tongue Iubitu` te lasa balta!