| Albãstriţaxx a întrebat:

Iubitul sau cea mai buna prietena? sad

25 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca e relatie de viitor, aleg iubitul

| cosima11 a răspuns:

Daca "cea mai bună prietenă" îți este cu adevărat cea mai bună prietenă, atunci va accepta că ți-ai ales iubitul și îți va rămâne prietenă la fel de bună.winking

| gmxromania78 a răspuns:

...Logic ca iubita/iubitul.

| RAY a răspuns:

Daca nu-i iubita cea mai buna prietena a mea atunci ce e? jucaria mea sexuala?

| neutrino a răspuns:

Da, se poarta ca cea mai buna prietena sa-ti fure iubitul!

| Fridăm a răspuns:

Amândoi. De ce ar trebui să alegi?

| Albãstriţaxx explică (pentru Fridăm):

Ma tot cert cu prietena mea pentru ca e cumva geloasa pe iubitul meu... sad

| Fridăm a răspuns (pentru Albãstriţaxx):

Normal că e puţin geloasă, are concurenţă. Dar încearcă să îi spui că ţii foarte mult la ea şi la prietenia voastră, iar un băiat nu va putea schimba asta. Pentru tine e mai greu, îndeplineşti rolul de prietenă şi de iubită, iar ea ar trebui să îţi fie alături. Explică'i ceea ce înseamnă ea pentru tine, spune'i că e geloasă degeaba şi că oricine ar apărea nou în viaţa ta, nu va schimba nimic între voi două. Dacă nu înţelege, înseamnă că nu îţi e prietenă adevărată.

| M4SOnIC a răspuns (pentru Albãstriţaxx):

Asta e!? pai spune-i prietenei tale ca nu o sa te desparti de iubitul tau

| ChocolateFantasy a răspuns (pentru Albãstriţaxx):

CLAR iubitul! O prietena cum poate fi geloasa pe iubitul celeilalte? Pe asta nu o poti numi NICIDECUM prietena! Nu stiu cum te intelegi cu iubitul, cum se commporta cu tine, dar clar din moment ce "prietena" e geloasa, ea nu este prietena DELOC cu tine, si trebuie sa-l alegi pe iubit!

| ChocolateFantasy a răspuns (pentru Fridăm):

Pentru ca asa zisa "cea mai buna prietena" e geloasa pe iubitul ei. Citeste-i comentariul.

| Fridăm a răspuns (pentru ChocolateFantasy):

Am citit după. Chestia e că, într'un fel are un mic motiv să fie geloasă, deoarece trebuie să o împartă pe prietena ei cu iubitul acesteia şi poate se teme pentru prietenia lor. Dar dacă îi explică, ar trebui să înţeleagă că sunt importanţi în egală măsură pentru ea, iar dacă nu, înseamnă că nu îi e prietenă adevărată.

| ChocolateFantasy a răspuns (pentru Fridăm):

Da,corect..Insa,adevarul este ca MEREU(si nu cred ca exista exceptii), cand suntem intr-o relatie, incepem sa impartim timpul nostru intre iubit/a si prieteni.Cand suntem singuri, e normal, marea parte din timpul nostru il folosim stand cu prietenii.Cand incepem o relatie, mi se pare normal sa ii impartim.iar in prima perioada din relatie, sa-i dedicam cea mai mare parte iubitului/iubitei.Cu siguranta ca daca prietena ei ar avea un iubit, nu ar mai face atata tam-tam."Prietena" asta a ei ar trebui sa se concentreze sa se faca placuta. poate asa si-ar gasi si ea pe cineva, si nu ar mai fi ataaaat de geloasarolling eyes
Ps: te aprob in ce ai scris.

| Fridăm a răspuns (pentru ChocolateFantasy):

Mulţumesc. Şi eu sunt de acord cu ceea ce ai scris tu, dar depinde şi de gradul de a înţelege o persoană care îşi ''împarte'' viaţa. Poate iubitul ei e mai înţelegător decât această prietenă şi la un moment dat, va renunţa la ea. Sau invers, dacă nu se pot înţelege nicicum. E mai greu, dar nu imposibil, dacă ai norocul să ai persoane de treabă în jurul tău. happy

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Cine te pune sa alegi inseamna ca nu te iubeste! nu trebuie sa renunti la unul pentru celalalt!

| HermioneLove a răspuns:

Doamne ai 13 ani si ai iubit? straight face Asa vorbesti de parca ai avea 16.

| Chronicles a răspuns:

Dacă mă pun să aleg între ei, asta îmi demonstrează că nu ţin la mine.

Prietena ta nu îţi este prietenă. Prefăcătorie curată, ca să-ţi fure iubitul.

Acum depinde şi de situaţie, şi de caracterul lor.

| SuperSaiyan4 a răspuns:

Nimeni,ca oricare dintre ei te poate lasa balta chiar cand ai nevoie de ei.

Răspuns utilizator avertizat
| ChocolateFantasy a răspuns:

Proaste? laughing)))Mare dreptate ai. Recunosc, fara jena ca am realizat si eu asta! That's it.A fost, a trecut, am inteles ca e un mit happy

| M4SOnIC a răspuns:

Iubitul logic.

| Anndreea49 a răspuns:

Iubotu

| numele2 a răspuns:

Iubitul! dar mai merge si prietena dar fara exagerare

| naty12 a răspuns:

Cea mai buna prietena!

| taniushka1923 a răspuns:

Daca e ceva adevarat si de durata la sigur iubitul, daca prietena este cea mai bun va intelege si te va sustine