| anonim_4396 a întrebat:

Prietenesc de un an si ceva cu doua fete. Am fost asa numite "cele mai bune prietene". Acum ele s-au certat si nu pot sa le impac. A. zice ca se simte exclusa din prietenia mea cu B. Eu nu stiu ce sa fac mereu incerc sa fac ce cred eu ca e bine, dar nu-mi reuseste sa fac sa ne intelegem toate trei de minune. Miine e ziua de nastere a lui B. si vreau ft mult sa fac ceva in privinta acestui lucru. Pur si simplu sunt copilaroase si asta ma scoate din minti. Nu vreau sa stric relatiile cu nici una si tin la ele foarte mult. Va rog mult sa ma ajutati.

2 răspunsuri:
| Oktavian a răspuns:

Incearca sa le impaci la ziua de nastere a fetei B si afla pricina neintelegerilor lor si explica-le ce a facut gresit una si alta nu spune in prezeta lor ca una are dreptate si alta nu caci una din ele se va supara pe tine dacai vei spune ca nu are dreptate.

| rrrrrrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Lncearca sa fiti toate trei laolalta sau merge-ti impreuna la sarbatorita face-tii urarile necesare, apoi ia o mutrita vinovata si spune ce bine ne este impreuna, lati-va toate trei de mina si totul va fi cainaite! Succes! si La multi ani sarbatoritei! astept vesti de la eveniment!