| EsarfaRozZ a întrebat:

Prietenul meu este cam timid, ce as putea face sa nu mai fie asa? Adica nu imi plac nici baietii care sunt foarte directi, sau nesimtiti. povestim de toate, ne spunem orice nu avem secrete, dar nu imi place timiditatea asta a lui...:-s

Luni vom iesi cu o prietena de`a mea si cu prietenul ei la o cafea...toti 4. Si mi`e frica sa nu fie tacut, sau sa nu zica nimica acolo. Ce as putea face?sadsad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu sunt baiat si sunt un pic timid si sa stii ca timiditatea lui spune multe depinde de comportament de obicei ea inseamna ca te ubeste si daca ai vrea sal schimbi mai bine nu ai faceo deoarece timiditatea e un lurcu rar intalnit la oameni BAFTA TPU sper ca iti e folositor raspunsu meu

5 răspunsuri:
| Roxana0606 a răspuns:

Eu t iti sugerez sa vorbesti cu el si sa ii zici ca e putin cam timid de fata cu ceilalti si ai vrea sa fie un pic mai vorbaret
Crede-ma daca tine la tine o sa iasa toul bine
Si daca nu vorbeste gaseste subiecte la care numai el sa aiba raspun :d

| deadea23 a răspuns:

Nu prea ai ce face, dar incearca sa-i spui. Daca zici ca vorbiti orice, doar asa vei rezolva

Peace.

| doctorul9595radu a răspuns:

E un lucru simplu vb dinainte cu el. gandestate ce ii place sa faca despre ce ii place sa vorbeasca atragel in vorba. fa-l sa isi exprima opinia e usor nu e greu. astept funda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vb cu el. explica-i totul. te va intelege.

| SergiuB a răspuns:

Poate ii este frica sa nu spuna ceva ce nu ar trebui sa spuna, incearca sa il faci sa fie mai sigur pe el, mai sigur pe ideile lui, fa'l sa se simta in largul lui, sa fie fericit big grin, si o sa vezi ca restul merge de la sine tongue