| ăăăăăăăăââââLoâding a întrebat:

Hei, am o micuta problema. Nu stiu daca si el ma place! Adica am senzatia ca ii cam place de mine, deoarece cand ne vedem la scoala imi zambeste, daca ma uit la el se uita si el la mine, dar e cam timid si imi este frica sa nu astept sa faca primul pas deoarece nu cred ca mi-ar spune vreodata ' Imi place de tine ' A fost o chestie...intr-o zi prietenul lui mi-a zis ca ma place, si eu nu i-am acordat importanta am zis ca nu ma intereseaza si am realizat dupa ca am dat cu picioru'! oh go on Sfaturi, ceva? Aaaaa si mi-am format eu un tic, daca i-as putea spune asa. imi e frica sa le zic baietilor ca ii plac...imi e frica sa nu zica "nu.
Funda! :*

Răspuns Câştigător
| AliSeya a răspuns:

Buna! Chiar mai devreme am ajutat un băiat în aceeasi situație ca a ta. Draga mea nu trebuie sa iți fie frica asta e doar în mintea ta....nu te omora dacă te duci personal la el sa îl întrebi nu te mănâncă și nu trebuie sa te stresezi pentru un răspuns urat.Sunt foarte multi băieți pe lume. Daca el te place sigur nu v-a zice " Nu" chiar o sa se bucure o sa zâmbească și o sa accepte răspunsul tău.II poți explica ca chiar iți place de el și nu ai vrut sa ii spui prietenului sau deoarece ai vrut sa ii spui personal. Si nu neapărat trebuie din prima sa îl faci ca iubitul tău... poți sa ii fi o prietena și atunci iți va spune totul despre el și secretele.Atunci va observa ca te place și ca prietena și poate va merge și o relație.Deci draga mea nu mai suferi acolo înăuntrul tău pentru ca iți faci rău cu cât te gândești mai mult la ceva negativ asa se va intampla și ghinionul. Pune-ți în ambiție ca poți și ca el te place și o sa fie bine! Am trecut și eu prin situația ta și am reușit prin susținerea sorei mele care e destul de mare are 28 de ani și acum sunt de 2 ani cu băiatul de care îmi era frica. Deci ia mai gândește-te ce poți pierde acum dacă încerci și ce poți pierde după dacă nu încerci și ți-l fura alta.Bafta!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu putem avea pretentia de la toti cei ce ne zambesc, sa avem relatii sentimentale cu ei. Intr-adevar, chiar daca multi tineri sunt de alta parere, este penibil ca tu, sa mergi la un baiat si sa-i propui o eventuala relatie. Acesta, daca te place, trebuie sa fie capabil sa te cucereasca si sa faca el primul pas. Daca nu este capabil, pierderea va fi a lui, nu a ta, tu nu ai nevoie de un prieten mormoloc.

| DyaBonnet a răspuns:

Daca spui cuiva ca-l placi nu primesti un pumn in cap, asa ca nu ai de ce sa-ti fie frica laughing Referitor la problema ta, ar trebui sa cauti sa petreci mai mult timp cu el, asa va ajutati reciproc de a trece peste faza "timiditatii" tongue

| PoseidonXD a răspuns:

sad Stiu cum e! Adica si miie tot asa a fost.Mi-a placut de un baiat, si o zi prietenii lui mi-au zis ca si el ma place, dar nici nu i-am acordat importanta apoi l-am pierdut! Eu cred ca ar trebui sa faci tu primul pas! Prima data scrie-i pe messenger ori pe facebook! Fiti odata doar prieteni apoi dupa asta vine totul din sine! Eu cred ca te place enorm, adica daca iti zambeste se holbeste la tine mai mult de 3 secunde! Mult succes, si sper ca te-am ajutat cumva!