| anonim_4396 a întrebat:

Prietenul meu m-a inselat in urma cu 2 ani si l-am iertat ca am crezut ca se schimba dar din contra a devenit impulsiv si extrem de gelos! Dar de cand m-a inselat cu aceea tipa nu mai am incredere in el si ne certam din aceasta cauza toata ziua! Ce sa fac ca sa uit ce mi-a facut pentru ca eu sunt foarte orgolioasa! Mai are rost sa continuam relatia daca tot timpul ne certam din >orice?

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

NU poti continua o relatie daca va certati din orice si intre voi nu exista afectiune, intelegere, respect. Daca te-ai decis sa il ierti ai face bine sa nu ii reprosezi, in schimb daca nu poti trece peste faptul ca te-a inselat, nu cred ca mai are rost sa continuati astfel.

| elena a răspuns:

Treaba asta este ca si atunci cand accepti o palma de la partener nu ii reprosezi nimic stai cu el in continuare il iubesti si la prima discutie mai aprinsa urmeaza doua palme si asa mai departe...

| elena a răspuns:

Scuze uitasem sa-ti spun lasa-l vei gasi altul mult mai bun crede-ma.

| copilu a răspuns:

Sa sty k eu iti spun asa ca baiat si eu am trecut prin asta si daca ma iertat am mai facut o o data si ink ...etc si pentru ca ai trecut cu vederea prima oara va contynua sa o faca. Iar daca nu mai ai incredere in el ceea ce mi se pare normalar fi mai bine sa mergety fyekre p drumul vostru mai ales daca va si certaty din orice..."dragostea e frumoasa atat tymp cat se imparte in 2 cand intervine si a 3 a persoana deja se schymba multe ...bafta

| raloosc a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa nu mai aduci vorba de inselat... daca il iubesti n-are rost sa te desparti de el. iesiti si voi in oras la un restaurant, in cluburi, ce va place ca sa petreci cat mai mult timp impreunawinkingbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Ori îl ierți și nu mai aduci în discuții acest eveniment nefericit ori îl schimbi.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseala-l si yu devil

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca tu il iubesti si el te iubeste nu vad care ar fi problema de a nu continua. Faptul ca tu esti orgolioasa, nu mai ai incredere in el dupa ce a facut acea grozavie... well ramai asa, nu te schimba pentru cineva care nu merita mai ales pentru cel cu care esti. e normal sa nu mai ai incredere in el. vrei sa uiti ce ti-a facut? asta nu se uita ci doar se iarta si tot asa.Sa iti dovedeasca ca a gresit atunci si ca nu va mai face si atunci investeste din nou in el.Intre timp fii si tu impulsiva si geloasa.Fi cum vrei tu.nu cum iti dicteaza el.mai ales ca el a gresit nu tu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic ca mai are rost...mai ales daca tii la el...incearca sa vorbiti sh sa o luati de la inceput...amandoi sa lasati unu de la altul... sper sa fie bine >big grin

| bibuuu a răspuns:

Incearca sa uiti ceea ce ti-a facut...si incearca sa eviti certurile cat mai mult.pentru. ca asa nu se rezolva nimic...winking