| dedee23 a întrebat:

Prietenul meu nu raspunde de 2 zile la telefon, i-am trimis si mesaje dar nu raspunde, ultima data cand ne-am vazut a fost totul bine si a ramas ca vorbim la telefon dar nu a mai sunat si nici la telefon nu raspunde.ce sa fac?

4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Te duci si-l cauti... Iei legatura cu prietenii lui/familia. Dupa 24 de ore o persoana poate fi data disparuta. happy Deja unt 48.

| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Cauta-l acasa! E normal sa faci asta, ca prieten. La urma urmei iti faci griji. Parintii lui sigur vor aprecia grija ta. Poate ca totul e ok si in felul asta te vei linisti si tu.

| LoveMeBabyasdfg a răspuns:

Cauta-l acasa, asta ar fi cea mai buna solutie.

| Justacrazygirl a răspuns:

Eu zic sa ii contactezi parinti (daca nu ai numărul lor, cauta-l in cartea de telefoane) sau pe cineva apropiat, macar sa afli daca nu s-a intamplat vreun accident sau ceva. Daca totul e ok, ignora-l, decat sa il bati la cap, mai bine astepti sa inceapa el conversatia, pentru ca daca el nu vrea sa vorbeasca cu tine, poti sa ii trimiti 1000 de mesaje, ca tot nu o sa raspunda. Dar mai întâi asigurate ca e bine.