| anonim_4396 a întrebat:

Prietenul unei prietene i-a zis ca nu are bani sa-i cumpere ceva de dragobete si ca o sa-i cumpere altadata. (Stiu, urat, in fine.)
Sa-i mai cumpere ea ceva, sau sa o lase asa, fara cadouri? Zic ca ar fi urat ca fata sa ii dea baiatului si baiatul nu.
*Prietena mea nu are cont pe TPU si m-a rugat pe mine sa postez intrebarea.

23 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Acum o amarate de felicitare sau scrisoare de dragoste ii poate da!
Daca nici atata nu e in stare sa faca...nu are rost relatia

| Lawliet14 a răspuns (pentru Mayar):

Mai ales in banca, cu un trandafir! tongue sad

| Mayar a răspuns (pentru Lawliet14):

Ce banca?

| Lawliet14 a răspuns (pentru Mayar):

Pai nu e la scoala/liceu? tongue

| Mayar a răspuns (pentru Lawliet14):

Nu stiu, nu a precizat. Pai nah, se pot face si cadouri care sa nu coste nimic... Daca nu se osteneste, nici nu da doi bani pe asa-zisa lui iubita,,,

Răspuns utilizator avertizat
| Mayar a răspuns (pentru PrazPrăzescu):

?

Răspuns utilizator avertizat
| Mayar a răspuns (pentru PrazPrăzescu):

Nu, totul se bazeaza pe gest, pe gand - faptul ca, atunci cand te chinuiai sa scrii acea scrisoare, te gandeai al persoana iubita, la cum va reactiona. Un simplu ''te iubesc'' pe un biletel ar fi fost indeajuns.
Gestul, faptul ca se gandeste sau nu la ea conteaza. Cel putin pentru mine, asta inseamna cuplu.

| Ririru a răspuns (pentru Mayar):

Alo, Valentine s Day e o zi comerciala si atat. " Nu are rost relatia" pentru ca nu a cumparat un cadou de o zi absolut tampita si prea comerciala.

| LaLaura a răspuns:

De ce trebuie sa existe zile doar pentru cadouri?
Chiar doar in zilele de sarbatoare trebuie sa ii arati aprecierea fata ce partener?
El putea sa ii cumpere o floare, e ceva simbolic si nu costa mai mult de 10 lei ( un trandafir).
Cadoul pentru el daca as fi in locul ei, ar consta intr-o plimbare cu el, poate de ce nu sa mancam si o pizza, sa ne simtim bine, si poate mai tarziu si sa vedem un film ( la mine, sau la el acasa).

| Amilik a răspuns:

Cadourile se fac din suflet NU din obligatie. Ce conteaza daca el nu ii ia nimic? Exista vreo lege scrisa cum ca trebuie sa faci cadou de Sf Valentin sau de Dragobete? Chiar si cateva ore petrecute cu persoana iubita pot constitui un cadou. De ce copiii din ziua de azi sunt atat de materialisti? Afectiunea nu se masoara in lucruri materiale.

| Ririru a răspuns:

Doamne fereste, " Stiu, urat", poftim!?
Ce varsta are prietena ta? ( sau tu )

Ziua asta de V day este o zi comerciala si atat, eu nu ii fac cadouri iubitului meu de ziua asta si nici el mie, in schimb ne facem cadouri neasteptate sau cu alte ocazii ( de exemplu o zi de nastere).

| Doub a răspuns:

"Urat"-? Daca baiatul chiar nu are bani ce vrei sa faca? Asta e. Plus ca ziua aia e o mare porcarie.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Cum poți sa spui așa ceva? Cadouri se pot da in orice zi, nu doar de Dragobete si de Valentine's Day! Sau poate ca tipu' vrea sa ii facă o surpriză si i-a spus ca nu ii ia si de fapt plănuiește el ceva.
Oricum... Nu mai comentez.

| Lawliet14 a răspuns:

Greu e sa cumpere un trandafir, bombo si un lantisor, ceva? Ea poate sa-i dea lui, nici nu ar trebui sa pretinda vreun cadou, dar e urat din partea lui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ca a mințit o si totuși o sa i facă ceva cadou.

Si serios? Ce i așa urat? Băiatul a spus frumos ca nu are bani si ca ii va lua altceva altădată...ce e așa de urat?

Nu crezi ca era mai urât daca nu ii zicea nimic si nici nu ii dădea nimic?

| piticelm a răspuns:

De ce spui ca este urat? sta cu el pentru cadouri? Si pana la urma daca nu ii ofera ceva in acea zi, se poate multumi si cu prezenta lui.Nu am inteles niciodata aceasta sarbatoare, care te obliga sa dai cadouri. Oferi ceva cand simti si daca vrei.In fine, de vorbesti asa cred ca varsta este de vina, pentru ca in viata nu asta conteaza.

| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Draga mea! In primul rand iubirea este bazate pe sentimente si nu pe cadouri in randul 2 daca ei se inteleg se iibesc si se respecta atunci nu mai este nevoie. Din punctul meu de vedere cred ca iubita nu ar trebui sa ii ofere cadoul dintr-un singur motiv. Pentru el va fi foarte jenant sa primeasca un cadou si el sa nu ofere. Dar si el poate avea o alternativa daca nu i-a putut cumpara cadou o ppate scoate la un suc la o cina la un film la o plimbare de dragobete etc. Este o mare prostie sa iubesti ca pana la urma nu e iubire daca stai cu gandul la cadouri, este o semnificatie a iubiri de dragobete sa oferi cadouri dar... Oare acum 100 de ani daca nu isi faceau cadouri inseamna ca nu se iubeau, din vina faptului ca nu și-au oferit cadouri au avut copii si au trait in iubire? Hai sa fim serioși nu ar trebui salasam aceste mici neajunsuri sa strice o rrelatie. Cu drag Roibu Constantin!

| AlexandruIonut004 a răspuns:

M-am scarbit de tine de la partea cu " Stiu, urat, in fine ". Evit sa-ti raspund ca nu vreau sa te supar.

| MariaSofia07 a răspuns:

Nu cred ca e urat din partea lui din cotra..Adica nu are bani, ce e rau in asta? Nu e ca si cum e ceva anormal sa nu ai bani..In fine, nu asta era intrebarea ta.Eu zic sa ii faca cadou, daca sentimentele ei sunt adevarate atunci asta e si ideea de dragobete. Intr-o relatie nu conteaza lucrurile astea marunte precum "ar fi urat sa-i fac eu cadou si el mie nu" :-D

| Joojolino a răspuns:

Materialiste frate, cica,,stiu,urat" de ce e asa urat,baai,e o oarecare zi,nu e nu stiu ce, scrie in lege ca trebuie sa faci cadouri de Valentin's Day sau de Dragobete? Atat stiti, bani, cadouri, materialiste

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Joojolino):

Normal frate, le curg balele dupa bani, saracul baiat poate chiar nu isi permite sa ii cumpere jigodiei ordinare un cadou, sigur il va face sa se simta prost, sper sa ii bage un picior in gura la stoarfa dracului, fata aia nu merita nici un scuipat