| Valeria_Vitalina_1999 a întrebat:

Prima intalnire intre fata si baiat. Cine ar trebui sa plateasca?

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

În mod normal se spune că băiatul ar trebui să plătească, dar având în vedere că timpurile s-au schimbat nu cred că ar mai trebui ca aceasta să fie o regulă.
Eu sunt de părere că ar trebui fiecare să-şi plătească ce a comandat.
Bine, dacă e o întâlnire mai serioasă, ar fi un gest frumos din partea băiatului să plătească el nota de plată.

8 răspunsuri:
| KristalPop a răspuns:

Întrebarea asta a fost şi în Oracolul TPU şi în mod normal băiatul ar trebui să plătească, fireşte.

| BlackEyedGirl a răspuns:

Baiatul ar trebui sa plateasca, mai ales ca e si prima intalnire.

| AcHollism a răspuns:

Daca-s la prima, amandoi.laughing

| stella390 a răspuns:

Din punctul meu de vedere baiatul, asa este norml, dar ncii tu nu exagera cu mancarea sau bautura scumpa.

| RaluLoveM3 a răspuns:

Baitul, normal, mai e si prima intalnire, numai nesimtitii le cer fetelor sa plateascawinking Asa ca nu fa prostia astakiss FUNDA?big grin

| SimpleButAffective241298 a răspuns:

Cu siguranta, baiatul...

| anaxoRoxana a răspuns:

Normal că băiatul trebuie, dar bineînţeles sunt destule cazuri în care fetele plătesc laughing. Eu una nu aş plătii, şi chiar dacă m-ar lăsa pe mine cu nota de plată pe masă ar da dovadă de nesimţire. Nu mi s-a întâmplat thinking

| Diiiiiiiu a răspuns:

Baiatul.....normal...