| Asdfasdefta a întrebat:

Problema mea suna cam asa: sunt clasa a 8-a, si m-am decis deja la ce liceu vreau sa ma duc, este un liceu de arte, si vreau sa merg la sectiunea teatru. Insa mama nu e de acord pentru ca ea stie ca acolo nu se face carte. Ce as putea sa fac? Sa merg unde vreau ea sau nu? Cum as putea sa o conivng sa ma lase sa merg unde imi place?

3 răspunsuri:
| Stileblue a răspuns:

Buna!
Vorbeste cu mama ta, spune-i ca o calitate mare de a ta este actoria...si ca in viata trebuie sa faci ce iti place.
Mult succes.
P.S.Se face carte.doar ca multe practica

| gabrielsenzual a răspuns:

Ii zici ca acolo iti place tie si vrei sa ajungi.....si iti trebuie scoala aceea

| Quality a răspuns:

Cea mai buna optiune e sa vorbesti cu ea sa-i spui pasiunea, trebuie sa iti faci tu viitorul cu mana ta, sa fie asa cum vrei tu nu cum vreau altii! Lasate condusa de bunul plac. Succes!