| anonim_4396 a întrebat:

Problemuteee.
De cand sunt mic ( cam 9 ani) un prieten mi-a influentat mult comportamentul ( mie si celorlalti prieteni), parca nu imi acorda sanse si acum cand sunt de 14-15 ani nu stiu de ce dar nu pot prinde curaj sa ma dau la o fata etc. Ma influenteaza negativ.
Tinand cont ca grupul va merge cu el, nu pot face prea multe.

Eu spun ca ar trebui sa ma indepartez de ei chiar daca am fost prieteni de mici. voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| Nolkyz a răspuns:

Daca cineva te opreste prin orice mijloace din a fi tu insuti, cel mai bine ar fi sa te indepartezi de persoana respectiva. Nu-ti va aduce decat frustrari.

5 răspunsuri:
| Trandafiiiiiiiiiiira? a răspuns:

Nu esti singurul.Eu am avut "o prietena buna" de la gradinita, care de abia acum un an si-a aratat adevarata fata. Unde mai pui ca aniversarea noastra e la 2 zile diferenta una de alta, asa ca de fiecare data imi aduc aminte cum era inainte.
Oricum, am invatat din asta sa le acord atentie celor pe care ii evitam si ce crezi? Nu mi-am dat niciodata seama ca aceste persoane sunt de fapt cele care stiu sa pastreze o prietenie si ma accepta asa cum sunt.

| DeyCj a răspuns:

Clar.Mai ales dacă ai de unde alege fă alegera bună. Prietenii în genul ăsta nu au ce căuta în anturajul tău, la fel si cei ce li se alătură. Succes

| tpuforyou a răspuns:

Nu mai lua drept exemplu de urmat pe colegul ce vitez, u inca nu ai o personalitate bine definita cauti exemple de urmat si ai gasit unul prost!
Eu zic sa fi tu insuti sa nu mai copiezi pe altii sa fi original, si nu o sa te mai simti complexat atunci! ok >bafta si La multi ani!

| AcHollism a răspuns:

Daca tu te-ai lasat influentat asa usor de aia, fii sigur ca peste atat de mult timp iti va fi greu sa te departezi de ei asa usor. Tine numai de vointa ta daca chiar vrei sa te indepartezi definitiv de ei^^

| Dau3DMoriHD a răspuns:

Daca tii asa mult la el explica-i ca nu e drept ce face el dar daca nu vrai atunci leapadal funda pliz