| Pena_Alin_1999 a întrebat:

Profesorul are voie sa foloseasca telefonul in timpul orei?
Astazi am fost sanctionat deoarece am folosit telefonul, dar mi se pare ipocrizie maxima deoarece profesorul doar ce se uitase pe telefon vreo 5 minute inainte sa ma sanctioneze...

2 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Ai citit Regulamentul de ordine interioară al scolii? Dar Regulamentul elevilor? In timpul orei nu ai voie sa folosești mobilul decat cu acordul profesorului! Apoi nu vad nici o ipocrizie, daca asa o fi scris! Tu ai auzit vreodată ca proful este "D-zeul clasei"? El poate face ce vrea - nu-ti place? Fa-i reclamatie scrisa la director si cere nr. de înregistrare la Secretariat! Simplu! Numai bine!

| munteanuionvictor a răspuns:

Nu e ipocrizie. Profesorul are voie.