| Digger_Grave_1989 a întrebat:

Azi in timpul orei de fizica imi copiam lectia de pe telefon deoarece profesorul ne lasase sa conspectam lectia de pe carte si eu nu aveam si am facut poza la manualul unei colege.
Profesorul a venit in clasa aproape de sfarsitul orei deoarece el era plecat într-o sala alaturata care este ca un birou pentru el si m-a vazut uitandu-ma pe telefon si aveam si castile in urechi deoarece prefer sa ascult muzica decat sa aud țipete si vorba de prin clasa.
El a venit nervos si mi-a cerut telefonul si eu am refuzat.
A plecat la el in birou, a venit inapoi cu o foaie alba si m-a pus sa dau declaratie cu tot ce s-a intamplat. Eu am scris declaratia si m-am semnat apoi profesorul ne-a dat drumu sa plecam in pauza.
Ce credeti ca aș putea păți?
Ce are voie sa faca in acest caz?

Răspuns Câştigător
| Laura927 a răspuns:

Ce oameni frustrati, dupa asta se mai plang ca iau bataie de la elevi...pai bine le face la unii!
Ei nu inteleg ca s-a terminat treaba cu revolutia, inca traiesc in comunism.
Dupa ce ca vine la sfarsitul orei mai are si pretentii.
Nu iti face nimeni nimic, doar nu mai tine castile in urechi cand e profesorul in clasa, este de proasta educatie.

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Poate ramai fara telefon o perioada si iti vor anunta parintii.

| AnastasiaK a răspuns:

Sunt 90% convinsa ca nu-ti va face absolut nimic. Pare a fi doar un alt profesor frustrat care vrea sa-si arate autoritatea laughing

Probabil o sa-ti anunte dirigintele si/sau parintii.