| yanny`s a întrebat:

Pt fete: Ati lasa un baiat sa va atinga de la prima intalnire? Si voi, baietii ce parere ati avea despre astfel de fete?

Răspuns Câştigător
| chanlee a răspuns:

Acum depinde la ce te referi cand spui asta, daca un baiat incearca sa te atinga fara a avea o intentie grosolana si tu nu ii permiti va crede despre tine ca esti o salbatica, dar daca te referi la ideea de a ajunge in pat cu un baiat de la prima intalnire asta ar insemna sa nu te respecti pe tine ca femeie si ai sa pari in ochii lui drept o femeie usoara, acum depinde si de ceea ce iti doresti tu ca femeie o simpla aventura sau tentativa de a incepe o relatie...deci parerea mea:fa ceea ce simti pe moment fara ca pe urma sa ai vreo urma de regret!

35 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Dalaughing
Daca saruti de la prima intalnire e aproape evident ca se si ating laughing

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

DepindewinkingNu mereu laughingDepinde de baiat si depinde daca simt ceva pentru el big grin

nony
| nony a răspuns:

Fetelor, sa nu cumva sa va spargeti sau sa v-i se ia vopseaua laughing.Prima intalnire e la fel ca si a 400. d ce? pentru ca sunteti impreuna si atunci si atunci. O sa zice-ti ca in timp se capata incredere chatterbox. dar si daca va lasati atinse la a 5-a.si nu o mai apucati pe a 6-a? Ca draq, nu?

cami
| cami a răspuns:

Pai... unde sa ne atinga? [daca te referi sani-fund] nu.
Ce parere sa aiba? Un baiat trebuie "sa lupte" ca sa castige astfel de privilegii, daca i te dai pe tava din prima...degeaba. Nu-l inciti sa te caute si-a doua oara! Fii misterioasa, pretentioasa, [dar nu exagerat]. Uite un fragment din " Am Rauchen" de Alphonse Karr -Un barbat indragostit de o femeie, curtezana, face tot posibilul sa intre in seama cu aceasta si s-o cucereasca. Pana intr-o zi cand caleasca ei opreste in fata lui, si-i spune ca pentru 100 de ludovici, va fi a lui. Barbatul isi intoarce dezamagit privirea, trecand pe trotuarul celalalt, incercand s-o uite pe femeia ce-o credea minunata".
Concluzia: Lasa-l sa te merite! Nu te da din prima...

| JackieSue a răspuns:

Sunt dispusa la orice[tongue]...deci da.

| SweetCandy a răspuns:

De la prima intalnire...nu adica mi s-ar parea prea mult...si ma refer la atingeri care ar necesita mai multa cunostere...nu sunt absurda... o strangere de mana, o imbratisare la despartire si un pupic ar fi ok...insa mai mult nu...
happy

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Depinde daca simt ceva pentru baiatul respectiv... dar oricum de la prima intalnire.nu.nici chiar asa. big grin

| hândel a răspuns:

Ai cumpara un pantof fara sa-l incerci, sau o masina fara sa-i testezi performantele, dotarile? Am o parere buna despre fetele care ma lasa sa le pipai ca sa vad ce caracteristici au. laughing Sau te referi la fete ce se lasa atinse cu parul de la prima intalnire? In cazul asta, nu-mi plac oamenii cu-n caracter slab. Daca el da, sa dea si ea cat poate si cu ce poate pana nu mai poate. laughing

lolita
| lolita a răspuns:

Eu am o regula: nu sarut si nu ma las atinsa de la prima intalnire. cine are rabdare va vedea ca a meritat asteptarea.

| MisterKat a răspuns:

E ok cu atingerile la prima intalnire, dar nu in unele locuri.
Dar sunt si fete care accepta mai mult de o atingere, de la prima intalnire,(daca intelegi ce vreau sa zic.), alea sunt niste curve, dupa parere mea...

| Amrita a răspuns:

Sincer.nu! Si daca ar incerca mi-ar arata clar ce "simte" si ce vrea de la mine. Poate sa fie el si "printul". dar daca a facut asta am terminat-o.
Eu cred ca lucrurile astea duc altundeva, unde nu e bine sa ajungi asa de repede.
O atingere pe obraz sau pe brat. (una nevinovata) e destul de ok. face parte din "magia" primei intalniri.

| fabiola a răspuns:

As spune ca mai important este ca orice atingere cat de mica sa fie cu consimtamantul fetei, orice abatere e badaranie sau lipsa de bun simt.In rest faci ce simti, te comporti natural, nu dupa reguli! Multe se dau sfinte la prima intalnire si apoi sunt cu totul altele!

| kitty_8919 a răspuns:

As lasa pana la o limita

| Ben. a răspuns:

Stiu ce vor si nu umbla cu ocolisuri.

| greg a răspuns:

Parere buna, daca asta simt, sa se lase atinsewinking
vb serios

| Irina a răspuns:

Nu, trebuie mai intai sa ma simt in largul meu in prezenta lui.

| cooola a răspuns:

Depinde de baiathappy... dar pana acum nu am lasathee heenici la a 2happy. nici la a 3laughing...sunt mai comunistahappy.

| Alex >D a răspuns:

Sunt foarte destepte aceste fete laughing) pe bune...

Dan

| viki a răspuns:

Nici chiar de la prima intalniretongue

| deea_5245 a răspuns:

Categoric ca NUH! O sa`si faca o impresie gresita... cum ca ai fii o fata ushoara. eu nu indic nici unei fete sa se lase atinsa de prima oara. cu cat il vei las amai tarziu cu atat isi v-a da seama ca esti fata serioasa si ca nu esti ca celelalte.bafta!

| okei a răspuns:

Sa ne atinga in ce fel? ( SUnt baiat )

| julliano a răspuns:

Cu o atingere gingasa pe mana, sau putin mai sus de cot nu cred ca dai rau pentru nicio fata ca baiat, chiar daca este prima intalnire. daca te apuci sa ii pui mana prin alte locuri o sa pari cam badaran in ochii ei si nu ajungi departe, iar daca ea iti permite mai mult din prima intalnire, nu prea e fata de tinut pe'acasa, ca de fapt asta era intrebarea.

| al3xa_6696 a răspuns:

Daca te referi la fund sani etc..never no talking

| cîrne a răspuns:

Imi da senzatia ca-i usurica, iar mie, sincer, nu-mi place sa ating ceva batatorit de altii

| cîrne a răspuns:

Imi da senzatia ca-i usurica,iar mie,sincer ,nu-mi place sa ating ceva batatorit de altii

| alinaandrei a răspuns:

Depinde foarte mult de cat timp il cunosti si ce sentimente ai pentru acea persoana si depinde si de baiat bineinteles daca se merita sau nu...

| deyu001 a răspuns:

De la prima intalnire l'as lasa sa ma atinga dar sa nu se ajunga prea departe...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ma atinga in anumite zone mai intime, normal ca nu straight face nici la a doua, nici la a treia intalnire

Asa, o atingere nevinovata pe mana, pe obraj, pe par...sigur ca da

Te poti simti bine la o prima intalnire si fara pipaieli pe sub masa happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca nu m-ar lasa so ating la ce rost sa mai continui relatia.eu sunt genul de baiat dintr-o bugata ori cu ea ori fara ia