| Aisha a întrebat:

Pun di nou intrebarea asta! Va rog sa ma ajutati am 13 si am scurgere vaginala! Stiti voi chestia aia galbuie care apare normal la fetele adolescente! De o saptamana incoace imi apar niste pete rosiatice, ced ca sunt urme de sange! Imi poate spune si mie cineva ce am sau ce sa fac va rog! Mentionez ca nu mi-a venit menstuatia! Si o prietena de-a mea a avut aceiasi chestie si i-a venit ciclul de curand! Va rog imi zice si mie ce as putea avea! Chestia asta ma sperie! Funda+vot! Pt cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Bibutzu a răspuns:

BUnA!:X

stai calma! Nu-i nimic grav. totul este natural si trebuia sa se intample odata si odata! Ceea ce ai tu este ceva 100% normal! Cresti si te dezvolti era si normal ca intr-omzi iti va veni menstruatia!

Calmeaza-te!

Cumpara de la magazin tampoane si aplikatile pe slip!

Nu sta in curent subtire imbracata pentru ca poti avea dureri mari de burta

Nu face sport sau alte eforturi

Nu te spala cu apa calda-fierbinte in zona intima. foloseste o apa calaie. daca ai putae sa nu te speli in zona intima in timpul menstruatiei sa cumperi niste servetele umede igienite pentru a te curata

Incearca sa te odihnesti si sa stai cat mai mult in pat!

SuCces... FunDa?

2 răspunsuri:
| catiy100 a răspuns:

Are dreptate gaby dar sa nu faci baie ca te doare si mai tare burta! Si poate sa-ti curga si mai tare daca faci baie!

| ILoveMyBoyfriend a răspuns:

Buna Aisha! e posibil sa-ti vina menstruatia cat de curand, mai ales daca si prietena ta a avut la fel... in cel mai bun caz, vorbeste cu mama si mergeti impreuna la un ginecolog. el iti va spune daca ai motive de ingrijorare sau nu. sper ca te-am ajutat. bye :*